Piłkarki GKS-u Katowice w finale Orlen Pucharu Polski 2024

Autor: GIEKSA FOTO/FB

Piłkarki GKS-u Katowice po raz pierwszy w historii w finale Orlen Pucharu Polski 2024

2024-04-25 7:49

Poznaliśmy finalistki Orlen Pucharu Polski 2024. Zostały nimi piłkarki GKS-u Katowice oraz Śląska Wrocław. Nasze dziewczyny w finale zadebiutują - to ogromny sukces!

Piłkarki GKS-u Katowice wygrały swój wyjazdowy mecz półfinałowy i awansowały tym samym do finału Orlen Pucharu Polski 2024.

Nasze mistrzynie w półfinale zmierzyły się na stadionie w Łodzi z drużyną TME Łódź.  Po pierwszych 45 minutach był bezbramkowy remis. Katowickie piłkarki dopięły swego dopiero w 77 minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Joannę Olszewską, po którym strzał głową dający im prowadzenie oddała Aleksandra Nieciąg. Mecz zakończył się wynikiem 0:1 dla GKS Katowice.

W finale zagrają także piłkarki Śląska Wrocław, które na Stadionie Gdańskiego Ośrodka Sportu pokonały z wynikiem 1:2 drużynę AP Orlen Gdańsk.

Finał Orlen Pucharu Polski kobiet odbędzie się na Arenie Lublin 19 maja o godzinie 13.30.

QUIZ: Rozpoznasz polskich piłkarzy? Lewandowskiego zna każdy, a resztę? 15/20 to absolutne minimum