Wiadomości

Pielgrzymka motocyklistów na Jasnej Górze. W Częstochowie miłośnicy jednośladów rozpoczęli sezon

Setki motocyklistów z całej Polski 20 i 21 kwietnia zjechało się na Jasną Górę, by zainaugurować tegoroczny sezon. Najważniejszym punktem XXI Motocyklowego Zlotu Gwiaździstego im. ks. Ułana Zdzisława Peszkowskiego była msza święta, podczas której poświęcono jednoślady. Niestety w tym roku pogoda spłatała psikusa miłośnikom jednośladów. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

Pielgrzymka motocyklistów w Częstochowie

Motocyklowy zlot na błoniach jasnogórskich to jedno z najważniejszych tego typu spotkań w Polsce. W ten sposób miłośnicy jednośladów oficjalnie rozpoczynają sezon. Tegoroczny Motocyklowy Zlot Gwieździsty im. ks. Ułana Zdzisława Peszkowskiego odbył się w dniach 20-21 kwietnia.

Pierwszego dnia zlotu motocykliści spotkali się z abp. Mieczysławem Mokrzyckim, metropolitą lwowskim. Uczestnicy wysłuchali także koncertu muzycznego patriotyczno-historycznego w wykonaniu Dariusza i Bartosza Grzybkowskich. Na zakończenie spotkania odbył się Apel Jasnogórski.

Jak co roku głównym punktem pielgrzymki niedzielna msza św. celebrowana przed szczytem o godz. 11.00. Homilię wygłosił ks. arcybiskup Mieczysław Mokrzycki Metropolita Lwowski, sekretarz papieża św. Jana Pawła II i Benedykta XVI.

Kiedy zostałem zaproszony, aby być z wami dzisiaj, zastanawiałem się, dlaczego zaczynacie swój sezon na Jasnej Górze? Odpowiedź dał święty Jan Paweł II: Jasna Góra jest sanktuarium narodu i dlatego trzeba przykładać ucho do tego świętego miejsca, aby czuć, jak bije serce narodu w Sercu Matki. Miał rację nasz papież - mówił w trakcie kazania abp Mieczysław Mokrzycki.

Niestety w tym roku na skutek kapryśnej pogody motocyklistów było mniej niż w latach poprzednich. Zobaczcie zdjęcia z tegorocznego motocyklowego zlotu na Jasnej Górze.