Wizualizacja nowego stadionu miejskiego w Częstochowie

i

Autor: Raków Częstochowa/FB

Sport

Tak mógłby wyglądać nowy stadion Rakowa Częstochowa. Klub pokazał projekt studentki

2024-04-16 14:05

Klub piłkarski Raków Częstochowa otrzymał projekt nowego stadionu miejskiego oraz infrastruktury towarzyszącej na terenach dawnego Elanexu. Zobaczcie, jak miałby wyglądać na WIDEO.

Raków Częstochowa przedstawił projekt nowego stadionu

Kibice domagają się budowy nowego stadionu miejskiego w Częstochowie już od wielu lat. A i sami piłkarze i klub Raków Częstochowa na pewno też nie kryliby zadowolenia, że nie grają już na stadionie, który nie spełnia norm UEFA. A taki właśnie jest przy Limanowskiego 83.

Klub w swoich mediach społecznościowych przedstawił wizualizację nowego stadionu oraz infrastruktury towarzyszącej na terenach dawnego Elanexu, przygotowaną przez Paulę Jaworek w ramach pracy magisterskiej na Politechnice Śląskiej. 

Koncepcja zakłada stadion piłkarski, a także szerokie zaplecze dla usług, handlu, zakwaterowania oraz biur zapewniające funkcjonowanie obiektu poza dniami meczowymi. Znalazły się w nim najnowsze rozwiązania ekologiczne, nie tracąc przy tym industrialnego ducha tego miejsca" - czytamy w opisie. 

Niespełnione obietnice i nowe nadzieje piłkarzy oraz kibiców 

Prezydent Częstochowy na konferencji, która odbyła się w lutym, zapowiadał, że pierwsze kroki związane z budową stadionu zostały już podjęte.

- Toczyły się długie, burzliwe, ale na szczęście owocne rozmowy z klubem dotyczące potrzeb Rakowa, tak, aby kibice i mieszkańcy byli zadowoleni z infrastruktury sportowej. Postanowiliśmy wspólnie, że podejmiemy rękawice i rozpoczniemy starania na rzecz budowy obiektu piłkarskiego spełniającego oczekiwania kibiców, a także te sportowe - mówił.

- Przystąpimy do prac związanych ze wstępnym studium wykonalności. Dzięki temu rozpoznamy potrzeby w zakresie obiektu sportowego, jakim jest stadion piłkarski, możliwości różnych lokalizacji w Częstochowie pomagające wybrać najbardziej optymalne miejsce, by zacząć realizować starania bardzo konkretnie - dodał. 

Było przed kwietniowymi wyborami samorządowymi. Stadion obiecywał  także wcześniej Mateusz Morawiecki przed wyborami parlamentarnymi. Kwota 40 mln zł dofinansowania nigdy jednak do miasta nie trafiła. 

Czy teraz, kiedy już jest koncepcja, piłkarze i kibice mają większe powody, by sądzić, że jednak nowego stadionu się doczekają? Pewnie wkrótce się o tym przekonamy. 

Tymczasem zobaczcie na filmie, jak miałby wyglądać nowy stadion.

Znasz te teksty komentatorów sportowych? One przeszły do historii

Pytanie 1 z 15
„On jest szalony, ale wnosi do sportu to, co jest fantastyczne, niepowtarzalne!” - krzyczał Włodzimierz Szaranowicz podczas konkursu w Vancouver w 2009 roku. Kogo dotyczyły te słowa?