Piękna plaża w Katowicach przyciąga. Ale obowiązuje zakaz kąpieli

2022-07-22 13:19

W Dolinie Trzech Stawów jest tak piękna plaża, że aż trudno uwierzyć, że znajduje się tuż przy autostradzie A4. Setki osób wypoczywają, leżąc na gorącym piasku i kąpiąc się w stawie. Zakaz kąpieli obowiązuje, ale kto by się tam przejmował.

Piękna plaża w Katowicach

Piękna piaszczysta plaża nad stawem w Dolinie Trzech Stawów jest pełna ludzi. Upalny lipiec powoduje, że zwłaszcza w weekendy wypoczywają tu tysiące mieszkańców. Doceniają, że niedaleko swojego miejsca zamieszkania mogą swobodnie rozłożyć koc i poopalać się.

Nie przeszkadza im nawet to, że dosłownie kilkadziesiąt metrów przebiega jedna z najruchliwszych drogowych arterii Polski - autostrada A4. Ekrany akustycznie nieznacznie tłumią dźwięki przejeżdżających samochodów.

Zakaz kąpieli w stawie

Największym problemem Doliny Trzech Stawów jest obowiązujący od wielu lat absolutny zakaz kąpieli. Stosowna tabliczka widoczna jest z każdego miejsca.

Staw jest dobrze rozpoznany, a dno pozbawione niebezpieczeństw, jednak czystość wody pozostawia wiele do życzenia. Mimo zakazu w stawie nie brakuje kąpiących się. Pływają na dmuchanych materacach i kołach ratunkowych. 

Do wody wchodzą zarówno dorośli jak i dzieci. A czasami widać nawet psy, które w ten sposób się chłodzą.

Ratownicy strzegą ludzi

Urząd Miasta na bieżąco monitoruje Dolinę Trzech Stawów. Urzędnicy z MOSIRu doskonale wiedzą, że nie ma absolutnie żadnych szans, aby powstrzymać ludzi przed wchodzeniem do wody więc mimo zakazu kąpieli zdecydowali się na ustawienie punktu ratowników.

Należy wiedzieć, że kąpiel w miejscu zabronionym wiąże się z sankcjami kodeksu wykroczeń.

Kto kąpie się w miejscu, w którym jest to zabronione, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.

Te kąpieliska są najlepsze w województwie śląskim

Zobacz galerię zdjęć

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE