Wydarzenia

Parada w Mikołajów w Chorzowie na koniec Mikołajowego Festiwalu Czekolady z... owadami

2023-12-03 17:59

Weekend w Chorzowie stał pod znakiem Mikołaja, Mikołajów i Mikołajek. I czekolady. Na Rynku odbył się bowiem Mikołajowy Festiwal Czekolady i Prezentów, którego zwieńczeniem była Parada Mikołajów w niedzielę 3 grudnia.

Mikołajowy Festiwal Czekolady i Prezentów i Parada Mikołajów

To był z pewnością jeden z najsłodszych weekendów dla mieszkańców Chorzowa. Na Rynku w weekend trwał Mikołajowy Festiwal Czekolady i Prezentów, którego niejako zwieńczeniem była Parada Mikołajów, która przeszła ulicą Wolności. Festiwal rozpoczął się w piątek 1 grudnia i trwał do niedzieli 3 grudnia. Główną atrakcją były "czekoladowe" stoiska na Rynku w Chorzowie. Można było tam znaleźć czekoladę w różnych formach - od najzwyklejszych po wręcz eksperymentalne smaki. Do tego z nadzieniem, którego na co dzień nie spotkamy, w tym z owadami w środku. 

Od zawsze fascynowały mnie programy podróżnicze, gdzie ludzie na przykład jechali do Azji, chodzili po bazarach i kosztowali potraw, które nie są u nas spotykane. Zawsze mnie to kręciło i zawsze chciałem poznawać różne smaki. W momencie, gdy pojawiły się pierwsze jadalne owady w Polsce, zakupiłem je, żeby sprawdzić, jak one smakują. Ponieważ uwielbiam słodycze, wpadłem na pomysł połączenia ich z czekoladą - opowiada w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim Pan Jakub Giermek z Jake Grub Micro Farm, jednego z wystawców w czasie czekoladowego festiwalu. 

Jedną z głównych części całego festiwalu była Parada Mikołajów i Mikołajek, która przeszła ulicą Wolności aż pod zabytkowy budynek poczty, gdzie odbyło się wspólne strojenie choinki.