Ogród Świateł Lampa Aladyna w Chorzowie już otwarty! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-11-05 13:09

Pół miliona kolorowych światełek, multimedialne pokazy i kilkanaście karuzel - to w Ogrodzie Świateł "Lampa Aladyna" w Chorzowie. Żeby przenieść się w świat baśni z tysiąca i jednej nocy wystarczy przekroczyć bramę Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka.

Można już zwiedzać Ogród Świateł w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku. Motyw przewodni to Lampa Aladyna. W bajkową atmosferę odwiedzających wprowadzą nie tylko kolorowe światełka, ale też tematyczna muzyka i video mapping.

Lampa Aladyna w Legendii to aż 500 tys. kolorowych lampek.

Niczym Dżin organizatorzy postanowili spełnić życzenia dużych i małych mieszkańców Śląska i Zagłębia. Przekraczając bramę Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka każdy ma szansę wyruszyć w podróż opowiedzianą światłem i poczuć się jak bohater historii z baśni tysiąca i jednej nocy.

- W otoczeniu 26 hektarów parku i jeziora,podczas zwiedzania tej pełnej orientu wystawy, zwiedzający podziwiać będą mogli ogromne instalacje świetlne przedstawiające spotkanie bohatera z Dżinem, z piękną Jasminą, czy spotkać gwardię ogromnych strażników Sułtana, stojących na straży 30-metrowego tunelu świetlnego oraz odwiedzić 12-metrową jaskinię cudów w kształcie węża - wylicza Izabela Kieliś, z Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka.

Do dyspozycji odwiedzających jest też kilkanaście karuzel, w tym 40-metrowy Legendia Flower.

- Dostępna będzie np. Jama Bazyliszka z rura parkiem, Gaj Urwisów, filiżanki, Magical Lake Expedition, Rayal Ballroom i inne dziecięce atrakcje. Dodatkowo będzie można przejechać się diabelskim młynem czyli Legendia Flower, z którego będzie można podziwiać nie tylko ogród świateł, ale też panorame Śląska - dodaje Kieliś.

Oprócz kolorowych świateł i ogromnych lampionów rozmieszczonych po całym parku, na znajdującym się w Legendii jeziorze została zainstalowana największa w Europie Rzeka Świateł. Po zmroku od tafli wody odbijają się też świetlne konstrukcje w kształcie egzotycznych roślin i zwierząt.

Ogród Świateł Lampa Aladyna będzie czynny do końca lutego.

Ogród Świateł w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku można zwiedzać codziennie, nawet w święta od 16 do 21. Obiekt będzie czynny do 27 lutego 2022 r.

Ogród Świateł Lampa Aladyna już otwarty!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE