wybory samorządowe zawiercie

i

Autor: Anna Nemś FB

Wybory samorządowe

Oficjalne wyniki wyborów w Zawierciu. Kto został prezydentem Zawiercia? Wyniki II tury

W niedzielę, 21 kwietnia, odbyła się II tura wyborów samorządowych. W Zawierciu mieszkańcy wybierali prezydenta miasta. O urząd prezydenta rywalizowali Anna Nemś i Łukasz Konarski, dotychczasowy włodarz. Kto zwyciężył i został prezydentem Zawiercia?

Wybory samorządowe 2024. Tak głosowano w Zawierciu

W drugiej turze wyborów na prezydenta Zawiercia zmierzyli się Anna Nemś i dotychczasowy prezydent Łukasz Konarski. Przypomnijmy, że w I turze na Łukasza Konarskiego głosowało 4 tys. 746 osób, co przełożyło się na 24,41 proc. poparcia, a na Annę Nemś 6 tys. 934 osób, co przełożyło się na 35,66 proc. poparcia.

Ile głosów dostali pozostali kandydaci w I turze?

  • Paulina Pietras - 2 tys. 893 głosy, 14,88 proc. poparcia,
  • Jarosław Mazur - 2 tys. 662 głosy, 13,69 proc. poparcia,
  • Michał Myszkowski - 2 tys. 209 głosów, 11,36 proc. poparcia.

Wybory samorządowe 2024. Kto został prezydentem Zawiercia?

W niedzielę, 21 kwietnia po godz. 21 stacje TVP, TVN i Polsat przedstawiły szacunkowe wyniki wyborów prezydenckich dla Krakowa, Rzeszowa i Wrocławia, oparte na badaniach exit poll przeprowadzonych przez Ipsos.

W Zawierciu wiadomo już kto został prezydentem miasta. Jak poinformował portal Kulturalne Zawiercie wygrała Anna Nemś uzyskując 56,69 proc. poparcia, a Łukasz Konarski 43,31 proc. poparcia. Oficjalne komunikat pojawił się także w mediach społecznościowych Anny Nemś.

Kochani! Dziękuję za każdy głos, wygraliśmy, Zawiercie wygrało! - poinformowała na Facebooku.

Jednak warto podkreślić, że nie są to oficjalne wyniki przekazane przez PKW. Wyniki oraz frekwencja zostaną opublikowane wkrótce.