Oddziały covidowe na Śląsku pękają w szwach. Karetki wywożą pacjentów poza województwo

i

Autor: archiwum serwisu zdjęcie archiwalne

Oddziały covidowe na Śląsku pękają w szwach. Karetki wywożą pacjentów poza województwo

2021-03-30 11:46

Odd​ziały covidowe w woj. śląskim pękają w szwach. W Szpitalu tymczasowym na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach jest już blisko 300 pacjentów. Pierwsi chorzy trafiają też już do szpitala covidowego na lotnisku w Pyrzowicach. Coraz częściej pacjenci są przewożeni też do szpitali w innych województwach.

W zastraszającym tempie zapełniają się oddziały covidowe w województwie śląskim. Codziennie przybywa pacjentów zakażonych koronawirusem, którzy wymagają hospitalizacji. W Szpitalu tymczasowym na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach jest już blisko 300 pacjentów. Do drugiej tego typu placówki w Pyrzowicach trafiło kilkunastu kolejnych. Karetki nadal wywożą też pacjentów covidowych poza województwo.

- Wczoraj 10 mieszkańców z obszaru Katowic karetki Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego przewiozły do Chrzanowa w Małopolsce - mówi Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody śląskiego. Jak dodaje, pomóc chcą też inne województwa.

- 15 miejsc zadeklarował szpital w Zakopanem. Swoją pomoc zaoferował też m.in. wojewoda łódzki - mówi Kucharzewska.

We wtorek, 30 marca w województwie śląskim wykryto 2812 nowych przypadków zakażeń koronawirusem.

Koronaparty w Dąbrowie Górniczej. 123 osoby bawiły się na 18. urodzinach koleżanki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE