Od trzech lat prześladował mieszkanki Łazisk Górnych. 60-latek w końcu zatrzymany

i

Autor: Archiwum Od trzech lat prześladował mieszkanki Łazisk Górnych. 60-latek w końcu zatrzymany

Kryminalne

Od trzech lat prześladował mieszkanki Łazisk Górnych. 60-latek w końcu zatrzymany

Na wniosek mikołowskich śledczych, sąd tymczasowo aresztował 60-latka, który od ponad 3 lat regularnie nękał mieszkanki Łazisk Górnych.

Mieszkanki Łazisk Górnych były prześladowane od stycznia 2020 roku. Mężczyzna rościł sobie pretensje o prawo własności do budynków, w których mieszkają pokrzywdzone kobiety. Kilkakrotnie w ciągu tygodnia nachodził je w różnych miejscach i o różnych porach, także w nocy. Śledził, obserwował, publicznie, wulgarnie wyzywał, groził śmiercią oraz zabiciem psa jednej z nich. Przez swoje zachowanie, mężczyzna był dobrze znany lokalnej społeczności, wśród której wzbudzał poczucie zagrożenia.

W piątek 21 lipca 60-latek usłyszał zarzuty uporczywego nękania, kierowania gróźb karalnych oraz wywierania wpływu na świadków postępowania karnego. W zebranym przez policjantów łaziskiej jednostki materiale dowodowym, znajdują się adnotacje o licznych interwencjach oraz obszerne zeznania świadków. Prokurator przedstawił mu 10 zarzutów karnych. Został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE