Stadion Górnika Zabrze na wizualizacji

i

Autor: DALL-E

O tym marzą kibice Górnika Zabrze. Jest decyzja urzędu i wizualizacje

Kibice Górnika Zabrze mają jedno najważniejsze. To dokończenie budowy stadionu im. Ernesta Pohla. W urzędzie miasta zapadła ważna decyzja w tej sprawie. Najdalej w maju obiekt powinien być przygotowany do stawiania konstrukcji czwartej trybuny.

Stadion Górnika Zabrze będzie dokończony

W Zabrzu wyłoniono wykonawcę wyburzenia obecnej zachodniej trybuny stadionu. To bardzo ważna decyzja, bo dopiero po zakończeniu operacji wyburzania można będzie rozpocząć budowę docelowej czwartej trybuny stadionu Górnika Zabrze. Tym samym spełni się wielkie marzenie kibiców, którzy od lat upominają się o dokończenie modernizacji stadionu.

Marzenia kibiców doskonale rozpoznaje sztuczna inteligencja Chat GTP. Zapytaliśmy ją właśnie o kwestię budowy stadionu. 

- Wśród kibiców i sympatyków klubu istnieje duże poparcie dla tej idei. Stadion nadal ma wiele ograniczeń, które utrudniają organizację meczów i imprez masowych. Nowy stadion miałby zapewnić lepsze warunki dla kibiców, zawodników i gości oraz przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności klubu i miasta - informuje Chat GTP.

Kolejny program sztucznej inteligencji DALL-E do tworzenia grafiki pokusił się nawet do stworzenia wizualizacji Zabrza przyszłości, na których widać także stadion Górnika Zabrze

Tak ma wyglądać Zabrze przyszłości

Zobacz wizualizacje ze stadionem Górnika, nowymi osiedlami i drogami

Budowa czwartek trybuny stadionu w Zabrzu

Zakończenie budowy zachodniej trybuny stadionu Górnika Zabrze ma nastąpić za dwa lata. Miasto pozyska na ten cel kredyt bankowy, który pozwoli na szybką realizację inwestycji. Według projektu ma być wizytówką stadionu, w której znajdzie się główne wejście na arenę oraz loże VIP.

Stadion w Zabrzu był już modernizowany w przeszłości. W latach 90. XX wieku stadion przeszedł modernizację, która obejmowała m.in. zadaszenie trybuny głównej oraz remont trybuny wschodniej. W 2010 roku stadion przeszedł kolejną modernizację, związaną z organizacją Mistrzostw Europy U-19 w piłce nożnej. W ramach tych prac modernizacyjnych, przeprowadzonych przez władze miasta Zabrze, zostały wybudowane nowe trybuny i zmodernizowana infrastruktura wokół stadionu.

W 2014 roku stadion przeszedł kolejną modernizację, która objęła m.in. wymianę murawy oraz modernizację trybuny zachodniej. W wyniku tych prac pojemność stadionu została zredukowana do około 24 000 miejsc siedzących.

Po oddaniu do użytku ostatniej trybuny, na trybunach będzie mogło zasiąść prawie 32 tys. kibiców.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE