Nowy Wodny Plac Zabaw w Tychach powstanie w jednym z parków. Miasto ogłosiło przetarg

W Tychach ogłoszono przetarg na budowę długo zapowiadanego Wodnego Placu Zabaw w Parku Jaworek. Nowy obiekt powstanie na powierzchni 400 metrów kwadratowych.

W Tychach w 2023 roku gotowy ma być nowy Wodny Plac Zabaw. Tym razem powstanie w Parku Jaworek. Starszy Wodny Plac Zabaw w Tychach znajduje się w Ośrodku Wypoczynkowym „Paprocany”. Na nowym obiekcie pojawią się elementy wykonane m.in. z drewna, wikliny, otoczaków, żwiru, piasku, zrębków drewna i jutowych lin. Oprócz tego nowy Wodny Plac Zabaw ma być znacznie większy od istniejącego.

Dla dzieci przygotowane zostaną także elementy edukacyjne: lupa oraz rekreacyjne m.in. domek, kopuły, labirynt czy szałas. Obie części zostaną połączone alejkami. Za projekt strefy naturalnej odpowiada pracownia Tomasz Kurtek landscape design studio.

Powierzchnia niecki Wodnego Placu Zabaw w Parku Jaworek będzie o 100 m2 większa niż wodnego placu na Paprocanach. Największą różnicą między tymi przestrzeniami będzie jednak to, że rodzice czy dziadkowie będą mogli oglądać swoje dzieci z góry. W Jaworku strefa rekreacyjna została rozszerzona o naturalny plac zabaw – z pewnością będzie to dodatkowa atrakcja dla najmłodszych – mówi Robert Skitek z pracowni RS+, która projektowała wodny plac zabaw w Parku Jaworek.

Wodny Plac Zabaw w Tychach – cena i projekt

Oprócz rozbudowanego wodnego placu, w okolicy pojawią się m.in.: ławki i stojaki dla rowerów. Jeśli chodzi o zieleń, architekci zaproponowali przesadzenie istniejących drzew oraz nowe nasadzenia: m.in. drzew w formie piennej i wielopiennej, krzewów, bylin oraz pnączy.

Głównym przedmiotem zamierzenia budowlanego jest budowa wodnego placu zabaw z zagospodarowaniem otaczającego go terenu, budynkiem technicznym, wraz z infrastrukturą techniczną i automatyczną toaletą publiczną, na terenie Parku Jaworek w Tychach – napisano w dokumentacji przetargowej.

Miasto na oferty czeka do 26 października. W budżecie miasta na 2022 rok zarezerwowano na budowę Wodnego Placu Zabaw w Parku Jaworek 4 mln zł. Inwestycja, która ma być gotowa w 2023 roku ma kosztować około 7 mln zł. Dofinansowanie na budowę ma pochodzić z programu „Polski Ład”.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE