Nieoficjalne wyniki wyborów w Rudzie Śląskiej. Michał Pierończyk prezydentem

i

Autor: Archiwum Nieoficjalne wyniki wyborów w Rudzie Śląskiej. Michał Pierończyk prezydentem

Wybory 2024

Nieoficjalne wyniki wyborów w Rudzie Śląskiej. Michał Pierończyk prezydentem

Trwa podliczanie głosów w wyborach samorządowych w Rudzie Śląskiej. O stanowisko prezydenta miasta walczyli Michał Pierończyk i Marek Wesoły z PiS. Jest niemal pewne, że Michał Pierończyk będzie kontynuować swoją prezydenturę w tym mieście.

Nieoficjalne wyniki II tury w Rudzie Śląskiej

Mieszkańcy Rudy Śląskiej niezbyt tłumnie poszli w niedzielę 21 kwietnia głosować w II turze wyborów prezydenckich. O urząd walczyli Michał Pierończyk oraz Marek Wesoły. Z nieoficjalnych wyników, jakie podała Gazeta Wyborcza, II turę wygrał Michał Pierończyk, który zebrał 70,84 proc. głosów. To wyniki po podliczeniu 75 procent komisji w Rudzie Śląskiej i raczej jest już mało prawdopodobne, aby jego rywal, Marek Wesoły, nadrobił tak ogromną stratę. 

Tym samym nieoficjalnie Michał Pierończyk wygrywa II turę wyborów samorządowych 2024 w Rudzie Śląskiej. 

Kim jest Michał Pierończyk?

 Nowy/stary prezydent urodził się w 1977 w Rudzie Śląskiej. Ukończył Europejską Wyższą Szkołę Prawa i Administracji w Warszawie. Absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Gustawa Morcinka w Rudzie Śląskiej. W latach 2006–2010 radny Rady Miasta Ruda Śląska, a od grudnia 2010 roku do czerwca 2022 roku wiceprezydent Rudy Śląskiej. 

Został wybrany na urząd Prezydenta Miasta Ruda Śląska w przedterminowych wyborach zarządzonych po śmierci prezydent Grażyny Dziedzic. Wtedy również walczył o zwycięstwo w II turze, ale jego rywalem był Krzysztof Majer.