Niemal 100 nowych przypadków zakażeń w kopalniach JSW ostatniej doby. Kiedy to się wreszcie skończy?

2020-06-22 10:08
Górnicy są szczególnie narażeni na zakażenie koronawirusem
Autor: PGG

Sytuacja miała się już normować, a tymczasem mamy informacje o prawie 100 nowych zakażeniach koronawirusem w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Ostatniej doby nowe przypadku wykryto w takich kopalniach jak Jastrzębie-Bzie czy Budryk. Szczegóły na slask.eska.pl.

Koronawirus w kopalniach JSW. Prawie 100 nowych przypadków zakażeń

Według najnowszych danych przekazanych przez Jastrzębską Spółkę Węglową 22 czerwca ostatniej doby wykryto aż 97 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Co oznacza, że bilans zakażonych górników, pracujących w tej spółce wzrósł do 3840 osób. Wciąż najwięcej zakażonych jest w kopalni Pniówek. Ostatnio przybyło zakażonych w kopalniach Budryk i Jastrzębie-Bzie.

Poniżej aktualne dane dotyczące zakażeń górników w kopalniach JSW. W nawiasie dobowy przyrost.

  • KWK Pniówek - 1593 (2),
  • Zofiówka - 1180 (0),
  • Jastrzębie-Bzie - 385 (19),
  • Budryk- 275 (73),
  • Borynia - 403 (3),
  • Ruch Szczygłowice - 4 (0).

Niestety to kolejny dzień z dużym dobowym przyrostem zakażeń wśród załogi w Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Dobra wiadomość jest jednak taka, że na kwarantannie przebywa już 170 osób, czyli o 20 osób mniej niż jeszcze podczas weekendu. Do dziś potwierdzono 999 przypadków wyzdrowienia wśród górników JSW.

ZOBACZ także: Ruszyła akcja "Nie oczerniaj górnika". Twarzą kampanii został piłkarz Kamil Glik [ZDJĘCIA]

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE