Nielegalni imigranci zatrzymani w Bielsku-Białej. Myśleli, że są w Niemczech. Prawda okazała się brutalna

2020-12-01 12:38
Nielegalni imigranci zatrzymani w Bielsku-Białej. Myśleli, że są w Niemczech
Autor: Straż Graniczna

Do niecodziennej sytuacji doszło w Bielsku-Białej. Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch Marokańczyków, którzy ukryli się pod naczepą tira. Cudzoziemcy byli przekonani, że są już w Niemczech. Prawda okazała się brutalna.

ESKA XD #010

Imigranci z Maroka myśleli, że są w Niemczech. Prawda okazała się brutalna

Do nietypowej sytuacji doszło w Bielsku-Białej w rejonie centrum handlowego tuż obok trasy S1. Funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymali informację od policjantów informacje o dwóch cudzoziemcach, którzy nie posiadali dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP, w związku z czym zostali oni zatrzymani.

- Podczas prowadzonych czynności wyjaśniających, w obecności tłumacza języka dla nich zrozumiałego, potwierdzono marokańskie obywatelstwo i dane osobowe zatrzymanych mężczyzn. Cudzoziemcy oświadczyli, że ukryli się pod naczepą polskiej ciężarówki jadącej z Węgier. Myśląc, że dotarli już do Niemiec wydostali się spod ciężarówki w czasie postoju pojazdu - informują strażnicy graniczni z Bielska-Białej.

Teraz wobec Marokańczyków zostało wszczęte postępowania administracyjne zmierzające do wydania decyzji zobowiązujących ich do powrotu. Poddali się również karze uzgodnionej z prokuratorem w wymiarze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 2 lat.

CZYTAJ WIĘCEJ: Gość w furze za milion złotych myśli, że jest królem szosy. Zepchnął z drogi inny samochód! [WIDEO]

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE