Nielegalne wyścigi samochodowe w Częstochowie. Aż 700 osób zebrało się na parkingu przed centrum handlowym. Interweniowała policja [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-04-12 8:23 NAU

Grubo ponad 700 osób zebrało się na parkingu przed jednym z centrów handlowych w Poczesnej koło Częstochowy. Odbywał się tam w sobotni wieczór zlot miłośników samochodów połączony z nielegalnymi wyścigami. Na miejscu interweniowała policja. W sumie ujawniono ponad 130 wykroczeń.

To była pracowita noc policjantów z Częstochowy, którzy w sobotni wieczór, 10 kwietnia dostali zgłoszenie o nielegalnych wyścigach, które odbywają się w Poczesnej. Gdy policjanci przyjechali na miejsce stwierdzili, że na zlocie jest nawet ponad 700 samochodów.

- Z nieoficjalnych informacji wynikało, że miało to być rozpoczęcie sezonu, połączone z nielegalnymi wyścigami. Policjanci z częstochowskiej drogówki przy pomocy mundurowych z Bytomia, Będzina, Gliwic, Zawiercia, Kłobucka, Lublińca, Tarnowskich Gór i Sosnowca skontrolowali łącznie 136 samochodów osobowych, przebadali 685 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i ujawnili 131 wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym. Mundurowi wyeliminowali też z ruchu 19 pojazdów z powodu ich złego stanu technicznego - czytamy w komunikacie częstochowskiej policji.

Policjanci zaapelowali do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zdrowy rozsądek i przewidywanie skutków swojego zachowania. Przypomnieli również, że gromadzenie się w większych grupach w dobie pandemii koronawirusa jest nielegalne.

Nielegalne wyścigi samochodowe w Częstochowie. Aż 700 osób zebrało się na parkingu przed centrum handlowym. Interweniowała policja