Nie żyje prof. Leszek Miszczyk. Wybitny śląski onkolog zginął w wypadku na DK88 w Gliwicach

i

Autor: Narodowy Instytut Onkologii/Śląska Policja Do tragicznego wypadku doszło we wtorek rano

Nie żyje prof. Leszek Miszczyk. Wybitny śląski onkolog zginął w wypadku na DK88 w Gliwicach

2021-05-12 7:34

To ogromna strata dla całego środowiska medycznego. Nie żyje prof. Leszek Miszczyk, wybitny onkolog i były dyrektor Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach. Zginął w wypadku na trasie DK88.

Tragiczny wypadek na DK88 w Gliwicach. Nie żyje prof. Leszek Miszczyk, wybitny śląski onkolog

Straszna tragedia. Nie żyje prof. Leszek Miszczyk. Informację o jego śmierci potwierdziła rzeczniczka gliwickiego oddziału Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowego Instytutu Badawczego Maja Marklowska-Tomar.

Onkolog zginął w wypadku, który miał miejsce we wtorek rano na trasie DK88 w Gliwicach. To było tragiczne zdarzenie i ciąg bardzo nieszczęśliwych zdarzeń.

- O godzinie 9.26 służby ratunkowe przyjęły zgłoszenie o wypadku na DK-88, w którym, jak wstępnie ustalono, samochód osobowy marki Toyota z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z autem dostawczym. Ciężkich obrażeń doznała kierująca, ranne zostało też 9-letnie dziecko. Na odcinku około 800 metrów powstał zator, a na wysokości wiaduktu w rejonie ulicy Tarnogórskiej, zderzył się motocykl z kolejną toyotą. Niestety, obrażenia motocyklisty okazały się śmiertelne - tak całe zajście opisuje gliwicka policja.

Okazuje się, że motocyklem podróżował prof. Leszek Miszczyk.

Profesor Leszek Miszczyk. Kim był?

Leszek Miszczyk był znanym i cenionym onkologiem. Przez lata pracował w gliwickim ośrodku kierownikiem Zakładu Radioterapii. W 2016 roku na krótki okres ełnił obowiązki dyrektora, a wcześniej był wicedyrektorem gliwickiego centrum onkologii.

Raport z anteny 11.05, godz.10