Kolejny operator uruchamia sieć 5G w Katowicach. Co to oznacza dla mieszkańców?

2020-06-03 8:09 NAU
Kolejny operator uruchamia sieć 5G w Katowicach. Co to oznacza dla mieszkańców?
Autor: arc Orange uruchamia sieć 5G w Katowicach

Orange od 1 lipca uruchamia usługę 5G. Nowe pasmo swoim zasięgiem obejmie 6 milionów osób z takich miast jak Warszawa, Kraków, Łódź oraz Katowice. To już drugi operator, który chce uruchomić sieć 5G w Polsce. Wcześniej na wykorzystanie pasma 2100 MHz zdecydował się Plus. Szczegóły na slask.eska.pl.

Orange uruchamia sieć 5G w Katowicach

Kolejny operator w Polsce uruchamia sieć 5G. Jako pierwszy na taki krok zdecydował się Polkomtel. Teraz o planach wprowadzenia tej usługi poinformowała sieć Orange. Usługa ma zostać uruchomiona pod marką #hello5G na paśmie 2100 Mhz. W zasięgi działania sieci ma się znaleźć aż 6 milionów użytkowników z takich miast jak:

  • Warszawa,
  • Kraków,
  • Łódź,
  • Katowice.

ZOBACZ także: Sieć 5G od 11 maja działa już w Katowicach. Uruchomił ją operator sieci Plus i Cyfrowego Polsatu

Uruchomienie sieci 5G przez sieć Orange to dopiero pierwszy etap planowanych działań operatora. Sieć 5G ma się rozszerzać wraz z otwarciem kolejnych częstotliwości dla tej sieci w Europie. Pasmo ma zdecydowanie poprawić jakość połączenia internetowego nie tylko na powietrzu, ale przede wszystkim w zamkniętych pomieszczeniach biurowych.

Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska w specjalnym komunikacie poinformował, że "Pandemia koronawirusa opóźniła proces przydzielenia w Polsce pasm przeznaczonych do budowy 5G w Europie. Dlatego już teraz zdecydowaliśmy się dać użytkownikom możliwość zrobienia pierwszego kroku w odkrywaniu sieci 5G na częstotliwościach, jakie posiadamy. Co szczególnie istotne, wraz z uruchomieniem sieci zaproponujemy klientom smartfony, które będą współdziałać z tą technologią i pozwolą od razu korzystać z nowej sieci. To zaledwie pierwszy krok na naszej drodze do 5G".

Sieć 5G jest niebezpieczna? Naukowcy obalają teorie spiskowe

W internecie nie brakuje teorii spiskowych dotyczących technologii 5G. Jej najbardziej zagorzali przeciwnicy obwiniają 5G o całe zło tego świata, a nawet o rozprzestrzenianie się pandemii koronawirusa. Grupowa psychoza doprowadziła nawet do takich kuriozalnych sytuacji jak próby podpalenia masztów 5G.

Zobacz także: W Łodzi miał miejsce pierwszy w Polsce przypadek podpalenia masztu 5G? [AKTUALIZACJA]

Miejsca na spacery bez tłumów w woj. śląskim

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.