Zwłoki na katowickim osiedlu

i

Autor: Flickr

Wiadomości

Na "Tysiącleciu" znaleziono zwłoki mężczyzny. Znali go niemal wszyscy mieszkańcy osiedla

Na osiedlu Tysiąclecia w Katowicach doszło do tragedii. W godzinach porannych znaleziono tam ciało mężczyzny. Choć nie miał przy sobie dokumentów, to rodzina potwierdziła tożsamość. Okazało się, że mężczyzna w przeszłości miał utrudniać życie sąsiadom

Na katowickim osiedlu znaleziono zwłoki. Znana jest jego tożsamość

W poniedziałek, 15 kwietnia na osiedlu Tysiąclecia w Katowicach doszło do tragedii. Przechodzień po godzinie 5.00 znalazł tam zwłoki mężczyzny. O zdarzeniu poinformował policję.

Nad ranem przechodzień przed blokiem na ulicy Tysiąclecia zauważył osobę, która miała upaść z dużej wysokości. Po przyjeździe służb na miejsce okazało się, że mężczyzna nie żyje. Na miejscu pracował prokurator i biegły z zakresu medycyny sądowej. Tożsamość mężczyzny, który zostawił list pożegnalny, potwierdziła rodzina - przekazuje Agnieszka Żyłka, rzeczniczka prasowa KMP w Katowicach.

Jak dodaje Agnieszka Żyłka, mężczyzna był znany policji. Mundurowi niejednokrotnie przeprowadzali interwencję w jego mieszkaniu. Mężczyzna nadużywał alkoholu i często zakłócał ciszę nocną.

Słowa te znajdują potwierdzenie na jednej z katowickich grup, gdzie mieszkańcy opisują problem. - Sprawa była podnoszona dziesiątki razy, mnóstwo służb było informowanych. Nie dziw się sąsiadom że po takim okresie czasu mieli dosyć. I nie mieli obowiązku przejmować się bardziej jego życiem, niż poza aspekt, w jakim utrudniał im funkcjonowanie - czytamy.

Natomiast jak poinformował portal katowice24.info, pan Tomasz prawdopodobnie wyskoczył przez balkon. Zginął na miejscu.

W 2023 pan Tomasz miał trafić na komisję ds. rozwiązywania problemów alkoholowych. Tam powiedział, że nie problemu i nie potrzebuje pomocy, odmówił też terapii. Mężczyzna został skierowany wówczas na badania psychiatryczne, ale na żaden z terminów się nie stawił. Do sądu wpłynął wniosek o doprowadzenie go na badanie i przymusowe leczenie, niestety bez skutku.

Gdzie szukać pomocy?

Potrzebujesz pomocy? Ważne telefony Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Całodobowe centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym: 800 70 22 22
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl

QUIZ o śląskich imionach. Znasz je i umiesz nazwać po polsku?

Pytanie 1 z 10
Na początek prawdopodobnie proste pytanie. Śląskie imię Alfons to po Polsku: