Na deskach Teatru Śląskiego trwają ostatnie przygotowania przed premierą spektaklu „Czy pan się uważa za artystę?”! [Zdjecia, Wideo]

2020-01-23 10:48

Co artysta miał na myśli? Oto jest pytanie, z którym każdy mierzy się od pokoleń. I od pokoleń nie ma te pytanie odpowiedzi. W sztuce padnie wiele niewygodnych pytań. Premiera odbędzie się w sobotę 25 stycznia na scenie w Malarni. Zobaczcie zdjęcia oraz film z przygotowań.

Próby przed spektaklem "Czy pan się uważa za artystę"

Reżyserka Anna Augustynowicz i scenarzysta Artur Pałyga proponują sąd nad artystą. Albo też: Artystą. Głównym świadkiem w tym nietypowym procesie jest Wiesław Lange, ikona polskiej scenografii, prekursor surrealizmu na polskich scenach, który współpracował z największymi m.in. z Jerzym Jarockim, Izabellą Cywińską, Jerzym Kreczmarem, Erwinem Axerem, Jerzym Hoffmannem czy Gustawem Holoubkiem, twórca przez lata związany z Teatrem Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach. Dowodami stają się projekty autorstwa Langego. Zobaczcie wideo z prób przed premierą spektaklu.

„Czy pan się uważa za artystę?” to spektakl z jednej strony zanurzony w oparach absurdu, z drugiej zaś twardo stąpający po ziemi. Bo przecież wszyscy chcielibyśmy wiedzieć, ilu artystów trzeba, żeby wkręcić żarówkę.
Koproducentami spektaklu są Teatr Śląski i Muzeum Śląskie.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE