Młodzi Gniewni budują zielone mury! Wyjątkowy projekt dla dzieci w Zabrzu!

2023-01-25 9:14
Młodzi Gniewni
Autor: fot. Agnieszka Budzyńska MOK

Jak nie być eko terrorystą, a mądrze myśleć o ekologii? Tego uczą się dzieci w ramach programu Młodzi gniewni budują zielone mury w Miejskim Domu Kultury w Zabrzu Biskupicach. Ekologiczne nawyki mają dzieciom towarzyszyć w życiu codziennym.

Prawdziwy las w słoiku, fotografie przyrody własnoręcznie wykonane czy tworzenie budek lęgowych dla ptaków. To tylko część warsztatów, które mają także w dzieciach zaszczepić także świadomość kulinarną.

- Chcielibyśmy by dzieci nie tylko nabyły ekologicznych nawyków, takich jak segregacja śmieci, oszczędzanie energii elektrycznej, dbanie o przyrodę czy wybieranie dobrych produktów, ale także na przykład używanie kuchni roślinnej. Stąd także spotkanie ze specjalista, który pokaże jak przyrządzać smaczne posiłki z wykorzystaniem warzyw i owoców - Mówi Marta Grochowska z Miejskiego Ośrodka Kultury w Biskupicach, który realizuje ten projekt wspólnie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Profilaktyki i Pomocy Rodzinie DROGA.

Cały projekt ma na celu uwrażliwienie dzieci na mądre myślenie o ekologii i na stworzenie ekologicznego miejsca w dzielnicy w której mieszkają i żyją na co dzień. Szczegóły akcji na profilu Młodzi Gniewni budują zielone mosty na Facebooku.

Ola Grochowska

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE