Mieszkanka powiatu tarnogórskiego zmarła po przyjęciu szczepionki na COVID-19. Media: Na nic nie chorowała

2021-02-17 13:51 NAU
Mieszkanka powiatu tarnogórskiego zmarła po przyjęciu szczepionki na COVID-19. Media: Na nic nie chorowała
Autor: pixabay.com Zdjęcie poglądowe

Nie żyje kolejna osoba z województwa śląskiego, która wcześniej została zaszczepiona przeciw COVID-19. W najnowszym rządowym raporcie dotyczącym Niepożądanych Odczynów Szczepiennych możemy znaleźć informację o mieszkance powiatu tarnogórskiego, której zgon odnotowano 11 lutego. Jak podaje lokalny portal tarnogorski.info., kobieta miała 59 lat i na nic nie chorowała.

Mieszkanka powiatu tarnogórskiego zmarła po szczepieniu przeciw COVID-19

W najnowszym raporcie dotyczącym Niepożądanych Odczynów Poszczepiennych możemy znaleźć informację o zgonie mieszkanki powiatu tarnogórskiego. Kobieta wcześniej została zaszczepiona przeciw COVID-19. Już po przyjęciu szczepionki zaczęły się u niej pojawiać

  • duszności,
  • ból w klatce piersiowej,
  • ogólne osłabienie.

- Zgon nastąpił 11.02.2021 o godz. 19.15 - czytamy w rządowym raporcie dotyczącym NOP.

Co wiadomo o kobiecie? Jak ustalił lokalny portal tarnogorski.info., kobieta miała 59 lat i pracowała w Domu Opieki Społecznej.

- Nie miała żadnych chorób. Ostatnio, na co bardzo się skarżyła, to ból kręgosłupa. Była energiczna i zawsze pełna wigoru, prowadziła aktywny tryb życia. Uwielbiała gotować, pracować w ogrodzie - podaje portal.

Zgon po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19 to rzadkość

Według danych przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia, w Polsce pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 podano już 2,2 milionom osób. Od pierwszego dnia szczepienia do Państwowej Inspekcji Sanitarnej zgłoszono 1950 niepożądanych odczynów poszczepiennych, z czego 1635 miały charakter łagodny - czyli zaczerwienienie oraz krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia.

W Polsce zmarło do tej pory kilkanaście osób, które przyjęły szczepionkę. W zdecydowanej większości przypadków nie ma pewności, że bezpośrednią przyczyną zgonu było właśnie podanie dawki przeciwciał.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Mieszkańcy Siemianowic Śląskich i Lublińca zmarli po zaszczepieniu przeciw COVID-19. Rodzina nie zgadza się na sekcję zwłok

Raport z anteny 17.02.2021
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE