Narkotyki

i

Autor: Śląska Policja

Wiadomości

Mieszkaniec Pyskowic rzucił się na policjantów. Mudnurowi chcieli przeszukać jego strych

Policjanci z Pyskowic w ubiegłym tygodniu zakończyli prowadzoną od pewnego czasu sprawę związaną z narkobiznesem. W wyniku zatrzymania podejrzanego i przeszukania jego lokum, funkcjonariusze zabezpieczyli prawie kilogram różnych narkotyków. W trakcie czynności zostali zaatakowano

Pyskowice. 30-latek próbował zrzucić z schodów policjantów

W piątek, 19 kwietnia przed godziną 16.00 policjanci pojawili się przed drzwiami jednego z mieszkań w centrum Pyskowic i rozpoczęli przeszukanie. Ku zaskoczeniu mundurowych przy lokatorze nie znaleziono żadnych substancji zakazanych. Dlatego też na miejsce wezwano przewodnika z psem wyszkolonym w poszukiwaniu narkotyków.

Gdy policjanci postanowili przeszukać strych, 30-latek nie utrzymał emocji na wodzy i rzucił się w ich stronę, próbując zepchnąć ze schodów. W trakcie przeszukania ostatniej kondygnacji budynku ujawniono narkotyki w postaci metamfetaminy, amfetaminy, tabletek ekstazy oraz marihuany.

W trakcie przeszukania ujawniono też spore ilości tytoniu - około 16 kilogramów bez polskich znaków akcyzy. Wśród zabezpieczonych rzeczy znalazły się elektroniczna, specjalistyczna waga, młynek do kruszenia narkotyków i woreczki strunowe do porcjowania narkotyków.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono pieniądze, złotówki oraz walutę o wartości około 10.000 złotych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a o jego losie zadecyduje prokurator i sąd.

Czy znasz kodeks karny? QUIZ. Tylko prawnicy i przestępcy zdobędą maksymalną liczbę punktów

Pytanie 1 z 10
Kto podlega odpowiedzialności karnej?