Dzień Kobiet 2024

i

Autor: Pixabay

Humor

MEMY na DZIEŃ KOBIET 2024 rozbawią Cię do łez. Zobacz najlepsze z nich!

2024-03-08 7:41

Dzień Kobiet co roku obchodzony jest 8 marca. Panowie składają paniom życzenia, wręczają bukiety kwiatów czy drobne upominki i...na moment każdy zapomina o odwiecznej wojnie płci. A kto wygrywa ją w MEMACH krążących w sieci? Zajrzyjcie do naszej galerii zdjęć.

Dzień Kobiet ma już ponad 100 lat! A zaczęło się od...strajków

Dzień Kobiet obchodzony jest 8 marca na całym świecie od 1910 roku. To już ponad 100 lat! Ustanowiony został przez Socjalistyczną Partię Ameryki po zamieszkach i strajkach w Nowym Jorku. 

W 1911 roku na łamach gazety „Głos Kobiet" ogłoszono pierwsze obchody Dnia Kobiet w Polsce. Miały wówczas charakter manifestacji i strajku kobiet domagających się poprawy swojej sytuacji w społeczeństwie.

ONZ od 1975 roku obchodzi Międzynarodowy Dzień Kobiet jako dzień uznania „zasług wszystkich kobiet bez względu na podziały narodowościowe, etniczne, językowe, kulturowe, gospodarcze czy polityczne”.

MEMY na DZIEŃ KOBIET

Zobacz koniecznie

Dziś kwiaty, upominki, gesty i najpiękniejsze życzenia dla wszystkich pań 

Czasy się zmieniły i dziś tradycyjnie 8 marca to okazja do złożenia kobietom życzeń, wręczenia kwiatów, drobnych upominków, zabrania na kolację, do kina czy w inne wyjątkowe miejsce, o co starają się mężczyźni. 

U nas Dzień Kobiet z przymrużeniem oka. W naszej galerii zdjęć znajdziecie MEMY, które krążą w sieci i bawią, wyciskając u niejednego łzy z oczu. Znajdziemy na nich m.in. odwieczną walkę płci. Co jeszcze? Przekonajcie się sami! 

QUIZ z wiedzy o kobietach. Co wiesz o płci żeńskiej? Test nie tylko dla mężczyzn

Pytanie 1 z 10
Kiedy Polki uzyskały prawa wyborcze?