Mecz Zagłębia sparaliżował Sosnowiec.  Na ulicach wokół stadionu tworzą się ogromne korki, kibice parkują gdzie popadnie

i

Autor: Marcin Twaróg

Mecz Zagłębia zakorkował część Sosnowca. Kibice parkują na osiedlowych parkingach

2023-02-25 17:03

Niebawem rozpocznie się mecz Zagłębia Sosnowiec z GKS-em Katowice. Spotkanie cieszy się ogromną popularnością, a kibice Zagłębia wykupili wszystkie dostępne bilety (fani GKS-u nie otrzymali możliwości kupna wejściówek). Na ulicach w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu powstają korki.

Korki wokół stadionu Zagłębia. Wielu kibiców może nie zdążyć na mecz

Tysiące kibiców ruszyło na ArcelorMittal Park, by zobaczyć pierwsze starcie Zagłębia Sosnowiec na nowym obiekcie (sprzedano komplet biletów, czyli 11 600 wejściówek). Bezpośrednio przed starciem spotkania tworzyły się gigantyczne korki. Samochody stoją na alei Blachnickiego, duży zator utworzył się również na zjeździe na ul. 3 maja, całkowicie zakorkowana jest również ulica Bora-Komorowskiego, gdzie autobusy miejskie stoją po kilkanaście minut. Utrudnienia występują również bezpośrednio na ul. Generała Zaruskiego. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt,  że odbywa się tam obecnie remont, który dodatkowo zmniejsza przepustowość ulicy.

Parking przy ArcelorMittal Park jest zamknięty

Dodatkowo, organizatorzy spotkania kilka dni temu poinformowali, że w dniu meczu zamknięty będzie znajdujący się przy stadionie parking, na którym może zmieścić się około 600 samochodów. Ma to związek z odbywającym się w pobliskiej Arenie Sosnowiec (również będącej częścią Zagłębiowskiego Parku Sportowego) turniej finałowy Suzuki Pucharu Polski koszykarek. Z tego powodu zarówno władze miasta, jak i przedstawiciele klubu zachęcali kibiców do skorzystania z komunikacji miejskiej. Wielu z nich postanowiło jednak skorzystać ze swoich samochodów, a spora część kierowców próbuje dostać się bezpośrednio na parking przed stadionem, ignorując te oddalone od niego o około 1-2 kilometry.

Z racji tego, że główny parking jest zamknięty, wielu kibiców parkuje wśród garaży na i tak przepełnionych osiedlowych parkingach. Kibice zatrzymywali swoje pojazdy na uliczkach, chodnikach, a nawet zieleńcach, niszcząc przy tym rośliny. Jeszcze na kilkanaście minut przed meczem przed wejściem na stadion tworzyły się spore kolejki kibiców, a w jego okolice cały czas dojeżdżały kolejne samochody.

Korki sprawiają, że wielu kibiców może nie zdążyć na początek meczu. Jest to również spore utrudnienie dla mieszkańców. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że przy kolejnych domowych spotkaniach Zagłębia nie będzie dochodziło do podobnych scen.

Kibice na meczu Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice

Zobacz zdjęcia

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE