Kibice na meczu Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice

Autor: Mateusz Sobczak

Kibice Zagłębia Sosnowiec uradowani. Nowy stadion dał zwycięstwo nad GKS Katowice

Zagłębie Sosnowiec wygrało z GKS Katowice 2:1. Cenne zwycięstwo w meczu inaugurującym nowy stadion ArcelorMittal Park wreszcie dało kibicom Zagłębia powody do wielkiej radości. Mecz obejrzał komplet 11 600 widzów, którzy dali z siebie wszystko, aby dopingować piłkarzy do ostatniej minuty spotkania.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice

Zagłębie Sosnowiec wygrało z GKS Katowice 2:1 pierwszy raz od pięciu lat. Zwycięstwo było wymarzonym prezentem na inaugurację nowego stadionu ArcelorMittal Park w Sosnowcu dla wszystkich kibiców. W sobotę na trybunach zasiadło ich aż 11 600, a to oznacza, że wykupiono komplet biletów. Taka sytuacja zdarzyła się od niepamiętnych czasów.

Piłkarze niesieni ogłuszającym dopingiem kibiców dwie bramki strzelili już w pierwszej połowie, a w drugiej mieli jeszcze kilka szans. W ostatniej minucie stracili gola po rzucie karnym, jednak mimo to zwycięstwo było w pełni zasłużone.

Kibice dawno nie mieli okazji do tak wspaniałego świętowania. Na trybunach wspólnie bawiły się całe rodziny.

Zobacz zdjęcia kibiców

Nowy stadion w Sosnowcu

Zwycięski mecz był premierą nowego stadionu w Sosnowcu. Kibice byli zachwyceni, bo z każdego miejsca na trybunach widok jest doskonały. Nowoczesna konstrukcja spowodowała, że trybuny są bardzo blisko boiska, przez co kontakt z piłkarzami jest znacznie lepszy niż na dawnym Stadionie Ludowym.

Według policji, w czasie i po zakończeniu kibice zachowywali się spokojnie. Poza odpaleniem racy świetlnej nie doszło do żadnych incydentów i nikt nie został zatrzymany. Sam obiekt spisał się także bez zarzutów. Kibice docenili sprawnie działające kołowrotki, punkt gastronomiczny i dobre oznakowanie sektorów.

Parking przy stadionie Zagłębia Sosnowiec wyłączony

Nie obyło się jednak bez ogromnych problemów zmotoryzowanych kibiców. Mimo, że klub wielokrotnie informował o braku możliwości wjazdu na parking przy stadionie, który został wyłączony z powodu odbywającego się Pucharu Polski w koszykówce, wielu miłośników Zagłębia nie skorzystało z bezpłatnej komunikacji miejskiej. Pozostawiali swoje samochody na osiedlowych parkingach, wśród garaży wzdłuż ul. Bora Komorowskiego i rozjeżdżali zieleńce.

Zatarasowane przejazdy, sznur samochodów na trawnikach i chodnikach osiedla przy Kisielewskiego na Zagórzu bardzo nie spodobał się wielu mieszkańcom, którzy na bieżąco reagowali na ogromne korki. Równocześnie na trudności z dojazdem narzekali pasażerowie autobusów, które utknęły w korkach wzdłuż ul. Blachnickiego.

Wszystko wskazuje jednak na to, że w przyszłości mecze Zagłębia Sosnowiec nie będą się odbywały jednocześnie z innymi imprezami sportowymi. Parking przy stadionie będzie wówczas otwarty dla kibiców. Pomieści 672 samochody.