Premier Mateusz Morawiecki walczy o mecz Ruch - Wisła

i

Autor: Archiwum

Piłka nożna

Mecz Ruch - Wisła ma być na Stadionie Śląskim. Premier Morawiecki apeluje

Premier Mateusz Morawiecki wzywa marszałka śląskiego Jakuba Chełstowskiego, aby nie blokował organizacji meczu Ruch Chorzów - Wisła Kraków na Stadionie Śląskim. "Możemy mieć na Śląsku piłkarskie święto! " - pisze premier Morawiecki. Takiej silnej riposty się nie spodziewał.

Premier Mateusz Morawiecki stanął po stronie kibiców

Mecz Ruchu Chorzów z Wisłą Kraków nie odbędzie się na Stadionie Śląskim, bo władze klubu nie doszły do porozumienia z zarządzającym sportową areną w kwestii ubezpieczenia na wypadek strat materialnych. Kibice poczuli się zawiedzeni, czemu dali wyraz setkami niepochlebnych wpisów w mediach społecznościowych. 

Nieoczekiwanie w sprawę organizacji meczu Fortuna 1 Ligi wmieszał się premier Mateusz Morawiecki, który napisał apel do marszałka śląskiego Jakuba Chełstowskiego, domagając się zgody na mecz Ruchu z Wisłą.

"Stadion, którego właścicielem jest Marszałek Jakub Chełstowski, nie był w stanie zabezpieczyć obiektu, strony nie doszły do porozumienia. Dlatego wzywam Marszałka, aby nie blokował działań państwa. Jesteśmy w stanie ubezpieczyć odpowiednie elementy na stadionie" - napisał premier Morawiecki.

Mateusz Morawiecki postanowił dolać oliwy do ognia w sporze między Stadionem Śląskim a kibicami Ruchu Chorzów. Na ripostę marszałka Chełstowskiego nie musiał długo czekać.

- Morawiecki nie kłam! Dam ci krótką lekcję. Stadion Śląski to spółka zgodnie z KSH. To zarząd spółki prowadzi negocjacje, nikt tutaj ręcznie nie wpływa na decyzje zarządów. Tak jak u was. W końcu interesujesz się sprawami Śląska? Choć dawno Ciebie tutaj nie było. Kamil Bortniczuk zabrał 5,5 mln zł dotacji na wymianę oświetlenia na Stadionie. Gdzie wtedy byłeś? Moje drzwi zawsze są otwarte na dialog, nie tak jak u twojego Wojewody - napisał ostro marszałek Jakub Chełstowski.

Marszałek nawiązał w wypowiedzi do głośnej sprawy braku dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki do modernizacji Stadionu Śląskiego.

Tak się bawią kibice Ruchu Chorzów

Zobacz zdjęcia

Wszystko wskazuje więc, że mecz Ruchu z Wisłą odbędzie się na stadionie Piasta Gliwice. W oficjalnym komunikacie po negocjacjach Stadionu Śląskiego z Ruchem Chorzów opublikowano komunikat na temat odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia obiektu, które "mogłyby zagrozić organizacji wcześniej zaplanowanych imprez lekkoatletycznych, co w konsekwencji rodziłoby konieczność poniesienia potencjalnie wielomilionowych kosztów związanych z przeniesieniem tychże imprez". 

- Ani KS Ruch, ani Stadion Śląski nie są w stanie przyjąć na siebie takiego ryzyka i takiej odpowiedzialności - brzmi dalszy fragment wspomnianego oświadczenia udostępnionego w mediach społecznościowych. 

Dlatego też mecz Ruch-Wisła Kraków - w ramach 28. kolejki I ligi zaplanowany na 22 kwietnia - odbędzie się w Gliwicach, podobnie jak pozostałe domowe mecze chorzowskiego klubu w rundzie wiosennej sezonu 2022/2023. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE