Maszynista jeździł lokomotywą po torach tam i z powrotem. Był kompletnie pijany

2020-01-29 9:21
Lokomotywa - zdj. poglądowe
Autor: pixabay.com

Prawie 3 promile alkoholu we krwi miał maszynista, który w Imielinie urządził sobie nocną przejażdżkę lokomotywą. Mężczyzna jeździł elektrowozem tam i z powrotem. Wzbudziło to podejrzenia pracownicy nastawni kolejowej, która wezwała policję.

Pijany maszynista jeździł lokomotywą tam i z powrotem

Nie wiadomo co myślał sobie 51-letni maszynista, który postanowił we wtorek wsiąść do lokomotywy i urządzić sobie przejażdżkę tam i z powrotem. Do zdarzenia doszło w Imielinie w rejonie ul. Drzymały. Była godzina 22.00. Pracownica nastawni kolejowej zauważyła, że po torach, w okolicy niestrzeżonego przejazdu kolejowego „tam i z powrotem” jeździ elektrowóz. Na miejsce przybyli policjanci ruchu drogowego oraz SOK. Sprawdzenie przez mundurowych stanu trzeźwości kierowcy potwierdziło podejrzenie zgłaszającej. 51-letni maszynista miał w organizmie 2,98 promila alkoholu. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Sprawa trafi do sądu, który zadecyduje o losie amatora jazdy „na podwójnym gazie”. Maszynista przez długi czas nie usiądzie już za sterami lokomotywy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE