Wysoki mandat za jazdę hulajnogą

i

Autor: pasja1000 / CC0 / pixabay.com Mandat za jazdę hulajnogą pod wpływem alkoholu wyniósł 1 tys. zł.

Ale mandat za jazdę hulajnogą po alkoholu w Mysłowicach! A to tylko jedno piwko

Takiego mandatu za jazdę hulajnogą elektryczną pod wpływem alkoholu mieszkaniec Mysłowic pewnie się nie spodziewał. To nic, że pomiar trzeźwości dał zaledwie 0,36 prom. alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci byli bezwzględni i ukarali go wysokim mandatem.

Mandat za jazdę hulajnogą po alkoholu

Jazda po alkoholu często bywa tragiczna w skutkach, a ostatnio także wyjątkowo dotkliwa finansowo. W Mysłowicach 80-letni mężczyzna wsiadł na hulajnogę elektryczną mimo, że wcześniej wypił piwo. Tylko jedno! To wystarczyło, aby stracił aż 1 tys. zł.

Wypił alkohol i wsiadł na hulajnogę

Do dość niecodziennego zdarzenia doszło w Mysłowicach na ul. Laryskiej. Policjanci z mysłowickiej drogówki zatrzymali do kontroli jadącego hulajnogą elektryczną starszego mężczyznę. Idący z duchem czasu senior jechał hulajnogą, mimo że wcześniej wypił alkohol...

Policjanci z mysłowickiej drogówki jak co dzień patrolowali ulice miasta, gdy na ulicy Laryskiej ich uwagę zwrócił senior jadący elektryczną hulajnogą. Stróże prawa skontrolowali trzeźwość mężczyzny. Jak się okazało, 80-latek z Mysłowic jechał hulajnogą w stanie po użyciu alkoholu. 

Miał w organizmie 0,36 promila. Spotkanie z drogówką skończyło się dla mężczyzny mandatem karnym w wysokości 1000 złotych. Jego wiek nie był żadnym argumentem usprawiedliwiającym.

Mandat za jazdę pod wpływem alkoholu na hulajnodze

i

Autor: KMP Mysłowice Mieszkaniec Mysłowic zapłacił 1 tys. mandatu za jazdę hulajnogą pod wpływem alkoholu.

Mandat za jazdę po alkoholu - przepisy

Przypominamy, że w dniu 01.01.2022 r. wszedł w życie nowy taryfikator, zgodnie z którym:

  • art. 87 [Prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu]
  • § 1
  • Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.
  • § 1a
  • Tej samej karze podlega, kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1.
  • § 2
  • Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1, podlega karze aresztu albo karze grzywny nie niższej niż 1000 złotych.
  • § 3
  • W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.
  • § 4
  • W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1a lub 2 można orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż określone w § 1.