Lisiczka uratowana. Gdy wpadła do beczki z lepikiem, nie miała szans

2022-07-05 14:15

Lisiczka została uratowana tylko dzięki ogromnej determinacji lekarzy i wolontariuszy Fundacji Mysikrólik z Bielska-Białej. Wpadła do beczki z lepikiem. Jej stan pogarszał się z każdą minutą. I wtedy zapadła decyzja, aby ocalić zwierzę.

Wolontariusze uratowali lisiczkę

Aż pięć godzin żmudnej benedyktyńskiej pracy potrzebowali lekarze i wolontariusze z bielskiego ośrodka Mysikrólik, gdzie ratuje się dzikie zwierzęta, by ocalić lisiczkę. Dzikie zwierzę wpadło do beczki z lepikiem. Stan pogarszał się z minuty na minutę. Bez pomocy ludzi lisiczka nie dałaby rady przeżyć.

- Nasza ekipa czyściła ją prawie pięć godzin. Lisiczka wpadła do beczki z lepikiem. Po wyciągnięciu przylepiła się dodatkowo do plandeki. Przyznam się, że sceptycznie podchodziłem do próby jej ratowania. Jednak determinacja i upór naszych lekarzy oraz wolontariuszy przyniosły niesamowite efekty – napisał w mediach społecznościowych prezes i twórca fundacji Mysikrólik, Sławomir Łyczko.

Sławomir Łyczko zaznaczył, że był to pierwszy taki przypadek w ośrodku. 

- Dzięki niemu będę wiedział, że warto próbować nawet w beznadziejnie wyglądających przypadkach. Musicie wiedzieć, że jest bardzo cienka granica miedzy pomaganiem a znęcaniem się nad zwierzęciem. Nie jest łatwo balansować na tej granicy – dodał.

Uratowana lisiczka wróci na wolność

Lisiczka po wielogodzinnych zabiegach, została wybudzona i czuje się dobrze. Zaczęła już samodzielnie jeść. Niebawem powinna odzyskać wolność.

Zmagania lekarzy i wolontariuszy, a także efekty akcji można zobaczyć zdjęciach i filmie, który ośrodek opublikował na Facebooku.

Fundacja Mysikrólik ratuje zwierzęta

Ośrodek Mysikrólik - Na pomoc dzikim zwierzętom w Bielsku-Białej jest jednym z nielicznych w Polsce, który pomaga chorym lub kontuzjowanym dzikim zwierzętom. Jego twórcami są bielszczanie Agnieszka i Sławomir Łyczkowie. Ich misją jest zapewnienie opieki potrzebującym pomocy dzikim zwierzętom ich rehabilitacja oraz przywracanie do naturalnego środowiska po hospitalizacji, a także zapewnienie edukacji społecznej dotyczącej dzikich zwierząt.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE