Kura Jadzia z Gliwic szuka nowego domu. Każdy chce ją adoptować

2019-11-22 13:04
Kura Jadzia z Gliwic szuka nowego domu. Każdy chce ją adoptować
Autor: Schronisko dla Zwierząt w Gliwicach

Szukamy domu dla super kury! Jadzia - bo tak ma na imię, jest oswojona, uwielbia głaskanie, przybiega na zawołanie i jeszcze znosi jajka. Obowiązuje wizyta przedadopcyjna i zapewnienie Jadzi bezpieczeństwa do końca życia - takie ogłoszenie na swojej stronie zamieściło Schronisko dla zwierząt w Gliwicach. Odzew był niesamowity. Zgłaszają się ludzie z całej Polski.

Ponad tysiąc zapytań i komentarzy, a także kilkadziesiąt telefonów z całej Polski. Kura Jadzia z gliwickiego schroniska jest rozchwytywana i każdy chce ją przygarnąć. To efekt ogłoszenia zamieszczonego na facebookowej stronie gliwickiej placówki. Opiekunowie kury szukają dla niej nowego domu.

Jak przekonują w schronisku, kura Jadzia jest świetnym życiowym kompanem. Dobrze dogaduje się z kotami i psami. Jest towarzyska i niezły z niej żarłok. Jak trafiła do schroniska? Przechadzała się samotnie po gliwickich ulicach, schronisko dostało zgłoszenie i przygarnęło bezdomna Jadzię. Podobno kura od razu się zaaklimatyzowała i oswoiła.

Chęć adopcji kury Jadzi wyraziło już mnóstw ludzi z różnych zakątków Polski. Bo któż by nie chciał być jak Joey i Chandler z "Przyjaciół", którzy w swoim mieszkaniu na Manhattanie wychowywali kurczaka i kaczkę?

Schronisko w Gliwicach ma jednak wymagania, co do nowych opiekunów Jadzi. Najlepiej, żeby kura zamieszkała w domu, w którym lokatorzy to... wegetarianie. No i trzeba Jadzi zapewnić byt na wiele lat, bo kury mogą żyć nawet dwie dekady.

Pracownicy schroniska czekają na zgłoszenia. I na pewno wybiorą najlepszych opiekunów dla uroczej Jadzi.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE