Zorganizował zbiórkę karmy dla zwierząt z chorzowskiego schroniska. Nie spodziewał się takiego odzewu [ZDJĘCIA, WIDEO]

2019-11-22 13:03 Agnieszka Kucjas-Karkoszka

To jedna z tych pozytywnych historii. Mateusz Dela z Siemianowic Śląskich postanowił zorganizować zbiórkę karmy dla psów i kotów, podopiecznych schroniska w Chorzowie. Jego oddolna inicjatywa okazała się dużo większym sukcesem niż sam mógł przypuszczać

Mateusz Dela już w zeszłym roku wpadł na pomysł zbiórki. Postanowił, że będzie jeździł po znajomych i zbierał karmę dla zwierząt. To było działanie na małą skalę. W tym roku pan Mateusz i jego koleżanka poszli krok dalej i... ogłosili się na Facebooku.

W planie była zbiórka karmy, żwirku i środków czystości. To właśnie wtedy rozpoczęła się lawina dobroci. Udało się już zebrać półtora tony karmy dla psów i kotów. To wielki sukces. Ostatnio pan Mateusz całe dnie spędza na noszeniu wielkich paczek. Poniżej materiał wideo autorstwa reporterki Radia ESKA Agnieszki Kucjas, gdzie możecie zobaczyć, jak szybko rośnie góra karmy.

- Nie spodziewałem się tego. Jestem bardzo zaskoczony, że w ciągu 9 dni udało się zebrać tyle paczek. One wciąż jeszcze przychodzą - mówi Mateusz. - Ludzie zaczęli udostępniać informację o zbiórce w mediach społecznościowych. I od tego się zaczęło. Już po trzech dniach zbiórka przerosła moje oczekiwania. Ale nie możliwości - mówi Mateusz.

Zbiórka trwa do 10 grudnia. Karmę dla bezdomnych zwierzaków możecie przesyłać bezpośrednio na adres Mateusza. Szczegóły znajdziecie w facebookowym wydarzeniu: Świąteczna zbiórka dla schroniska w Chorzowie!​

Poszłuchaj rozmowy Agnieszki Kucjas z organizatorem zbiórki Mateuszem Delą: