Kuchenne rewolucje w Chorzowie. Magda Gessler zachwycona Bistro Brylancik

Kuchenne rewolucje Magdy Gessler w Chorzowie okazały się prawdziwym sukcesem. Najpierw ostra krytyka, potem zachwyty. Bistro Brylancik przyciąga znakomitymi potrawami i pięknymi wnętrzami. "Jest pysznie, smacznie. Jakość godna prawdziwych brylantów!!!" - zachwala Magda Gessler.

Kuchenne rewolucje w Chorzowie

Magda Gessler uratowała już wiele restauracji przed zamknięciem. Ale tak trudnego zadania jak w Chorzowie jeszcze nie miała. Lokal pod nazwą ĄĘ został wystawiony na sprzedaż. Bistro ĄĘ na OLX nie cieszyło się dużym zainteresowaniem, bo i lokalizacja w dzielnicy Chorzów II, czyli na Cwajce - jak mówią mieszkańcy, nie gwarantowała sukcesu branży gastronomicznej.

Gdy właściciele: Katarzyna Ostrogłowa z mężem Tomaszem zdecydowali się zaprosić Magdę Gessler na pomoc, emocje były ogromne. Kuchenne rewolucje w Chorzowie rozpoczęły się od płaczu.

- Kuchenne rewolucje były dla mnie ostatnią deską ratunku. Tak źle się działo, że wystawiliśmy bistro na OLX na sprzedaż - przyznaje dziś pani Katarzyna. Mąż dodaje, że gdyby nie jego emerytura, cały biznes musieliby już dawno zamknąć z powodu braku klientów.

Magda Gessler ostro krytykuje

Magda Gessler do Kuchennych rewolucji w Chorzowie podeszła standardowo. Zażyczyła sobie kilka dań i... była zachwycona, co rzadko się zdarza w tym kulinarnym programie TVN. W swoim stylu musiała jednak coś skrytykować. Tym razem właściciele bistro musieli wysłuchać gorzkich słów o pretensjonalnej nazwie lokalu: ĄĘ, zbyt zarozumiałym haśle: Najlepszy obiad w mieście i okropnym wystroju wnętrza. Zdaniem Magdy Gessler także dobór dań, chociaż smacznych, zupełnie nie spełniał potrzeb klientów.

- Zupa jest pyszna. Ale Ślązak się nie naje. To wykwintne danie, które ma fajny podtekst pikanterii chili. Łosoś jest zrobiony idealnie, kluski śląskie bardzo dobre, a sos znakomity. Ale to danie kompletnie nie pasuje tutaj, nie pasuje do kultury, która obowiązuje na tym terenie - oceniła Magda Gessler i rozpoczęła prawdziwe Kuchenne rewolucje.

Bistro Brylancik w Chorzowie to dzieło Magdy Gessler

W Kuchennych rewolucjach nie brakuje ostrych słów, łez i chwil zwątpienia. Widzowie tego popularnego programu kulinarnego kochają słowne utarczki, rzucanie talerzami i garnkami i docinki związane z czystością i higieną. Magda Gessler w Chorzowie rozpoczęła od zmiany wnętrz, dodając elementy czarno-białych fototapet, a skończyła na zmianie podejścia do podawanych danych. Udało się?

Kuchenne rewolucje odbyły się w lipcu, a we wrześniu Magda Gessler przyjechała ponownie. Co zastała?

- Bistro brylancik dawne ĄĘ… w Chorzowie działają do ostatniego gościa, drzwi są zawsze otwarte!! Czekają na Was z cudownym menu!! Co zjecie? Obłędny schabowy!!!!! Wybitne kacze udko!!!! Żur!!!! Brylanty najlepiej błyszczą w świetle świec. Jest pysznie, smacznie. Jakość godna prawdziwych brylantów!!! - zachwala dziś Magda Gessler.

Kuchenne rewolucje Magdy Gessler w Chorzowie

Bistro Brylancik MENU

Magda Gessler zaproponowała gruntowną zmianę menu. I klienci to docenili. Co znajdziemy w menu?

  • żur śląski z białą kiełbasą 18.00 zł
  • kalafiorowa 15.00 zł
  • roladki wieprzowe faszerowane grzybami kluski śląskie surówka z kiszonej 35.00 zł
  • bitki wieprzowe z polędwiczki na fasolce szparagowej ziemniaki ogórek 35.00 zł
  • schabowy ziemniaki zasmażana kapusta 30.00 zł
  • gulasz z ciecierzycy z cukinią i ryżem 22.00 zł
  • serniczek domowy 15.00 zł
  • kawa czarna, biała i inne, napoje zimne, piwo, wino

Kuchenne rewolucje w Chorzowie zobaczymy w TVN w czwartek o godz. 21:35.

Bistro Brylancik w Chorzowie

Zobacz, jak wygląda w środku

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE