Koronawirus w szkołach na Śląsku i w Zagłębiu. Tutaj lekcje odbywają się zdalnie [LISTA SZKÓŁ]

2020-09-15 8:11
Koronawirus w szkołach na Śląsku i w Zagłębiu. Tutaj lekcje odbywają się zdalnie [LISTA SZKÓŁ]
Autor: pixabay.com Koronawirus sparaliżował pracę szkół i przedszkoli na Śląsku i w Zagłębiu

Koronawirus w szkołach na Śląsku i w Zagłębiu. Mamy dopiero drugi tydzień nauki w szkołach po kilkumiesięcznej przerwie, a już w kilku placówkach na Śląsku i w Zagłębiu wykryto zakażenia koronawirusem. Wiele szkół już przeszło na hybrydowy albo zdalny tryb nauczania. Ostatnio koronawirusa wykryto w LO nr 1 w Dąbrowie Górniczej. Pełną listę szkół, gdzie dotarł koronawirus sprawdźcie na slask.eska.pl. W jakich szkołach w woj. śląskim wykryto zakażenie SARS-CoV-2?

Podpaliła parasol w Częstochowie

Spis treści

 1. Koronawirus w szkołach na Śląsku i Zagłębiu
 2. Koronawirus w szkołach na Śląsku. Aż 10 placówek przeszło na zajęcia zdalne
 3. Koronawirus w I LO w Dąbrowie Górniczej
 4. Koronawirus w Chełmie Śląskim. Uczniowie zakażeni
 5. Koronawirus w przedszkolu w Łaziskach Górnych. 23 dzieci trafiło na kwarantannę
 6. Koronawirus w szkołach i przedszkolach na Śląsku [LISTA PLACÓWEK]

Koronawirus w szkołach na Śląsku i Zagłębiu

Minął nieco ponad tydzień od momentu kiedy dzieci i młodzież wrócili do szkół po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią. I już w pierwszych dniach września w kilku szkołach na terenie województwa śląskiego wykryto zakażenia koronawirusem wśród uczniów i nauczycieli. Od początku tego tygodnia na nauczanie zdalne przeszła jedna klasa w Liceum nr II im. Marii Konopnickiej w Katowicach. Koronawirusa wykryto tam u jednej z uczennic.

CZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w największym liceum w Katowicach! Zakażona jest uczennica. Cała klasa przeszła na lekcje zdalne

Koronawirus w szkołach na Śląsku. Aż 10 placówek przeszło na zajęcia zdalne

Największe liceum w Katowicach nie jest jedyną placówką oświatową, w której ze względu na zakażenie koronawirusem trzeba było uruchomić specjalne procedury.

Koronawirus w I LO w Dąbrowie Górniczej

O pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem w placówce oświatowej w Dąbrowie Górniczej poinformował w piątek, 11 września prezydent miasta Marcin Bazylak.

- Dyrekcja I LO poinformowała nas o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u jednej z uczennic. Uczennica ta oraz pozostali uczniowie z jej klasy, a także siedmioro nauczycieli zostało objętych przez Sanepid kwarantanną. W związku z powyższym faktem Wydział Oświaty pozytywnie zaopiniował wniosek dyrekcji szkoły o przejście w tryb nauczania zdalnego dla uczniów, którzy mieli kontakt z zakażoną uczennicą, oraz zdalnego prowadzenia zajęć przez nauczycieli przebywających w kwarantannie. Zajęcia dla pozostałych uczniów odbywać się będą tak, jak do tej pory, z zachowaniem zalecanych przez MEN i GIS obostrzeń sanitarnych - poinformował Bazylak.

Koronawirus w Chełmie Śląskim. Uczniowie zakażeni

Ostatnio podjęto decyzję, że w domach mają się także uczyć uczniowie klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim w pow. bieruńsko-lędzińskim. Tam również wykryto zakażenie u jednego z uczniów. Stanisław Jagoda, wójt Chełmu Śląskiego potwierdził, że pozytywny wynik na koronawirusa ma jeden uczeń ze szkoły i jeden z grupy przedszkolnej - to rodzeństwo. Zajęcia stacjonarne trwały w tej klasie do 11 września.

Gliwice: 65-letnia kobieta została uśmiercona przez ZUS. Poszła do banku i usłyszała: "Przecież pani nie żyje"!

Koronawirus w przedszkolu w Łaziskach Górnych. 23 dzieci trafiło na kwarantannę

Wystarczył jeden przypadek zakażenia koronawirusem u dziecka w Przedszkolu nr 5 im. Przyjaciół Bohaterów Bajek w Łaziskach Górnych, żeby wszystkie 23 dzieci z grupy przedszkolnej wraz z czwórką opiekunów trafiło na kwarantannę. Jednak pozostałe grupy pracują normalnie.

Koronawirus w szkołach i przedszkolach na Śląsku [LISTA PLACÓWEK]

Łącznie w sumie do 915 września co najmniej 1 placówek oświatowych w województwie śląskim musiało przejść na zdalny lub hybrydowy tryb nauczania. Poniżej pełna lista:

 1. II LO im. Marii Konopnickiej w Katowicach,
 2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Chełmie Śląskim,
 3. Gminne Przedszkole nr 1 w Chełmie Śląskim,
 4. Przedszkole nr 5 im. Przyjaciół Bohaterek Bajek w Łaziskach Górnych,
 5. Zespół Szkół Ogólnokształcącym nr 5 w Sosnowcu,
 6. Zespół Szkół Specjalnych nr 6 w Katowicach,
 7. Szkoła Podstawowa nr 13 w Mysłowicach,
 8. Zespół Szkół Technicznych w Częstochowie,
 9. II LO w Mysłowicach.
 10. I LO im. Waleriana Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE