Koronawirus na Śląsku. Duży wzrost zakażeń. Mamy aż 6 nowych przypadków!

2020-03-19 12:28
Koronawirus Starachowice/Świętokrzyskie
Autor: pixabay Koronawirus Starachowice/Świętokrzyskie

Kolejne 6 osób z województwa śląskiego zachorowało na COVID-19. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, liczba zakażonych koronawirusem w województwie śląskim wzrosła do 36 osób, a w całym kraju zarażonych wirusem SARS-CoV-2 jest już 305 osób, z czego 5 zmarło. Szczegóły na slask.eska.pl.

Koronawirus na Śląsku. Są nowe przypadki zachorowań na COVID-19

Dzisiaj, w czwartek 19 marca o poranku Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 18 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

- Potwierdzone przypadki dotyczą: 6 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. łódzkiego, 3 osób z woj. lubelskiego i po 1 osobie z woj. opolskiego, wielkopolskiego oraz świętokrzyskiego. Liczba osób zakażonych koronawirusem: 305/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje resort.

Koronawirus w Rudzie Śląskiej, Chorzowie i Bytomiu

Na razie niewiele wiadomo o kolejnych przypadkach zakażeń koronawirusem w województwie śląskim. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj, 19 marca że w naszym regionie stwierdzono kolejnych 6 przypadków zachorowań na COVID-19.

Jak informuje Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody śląskiego, pięć z sześciu nowo zakażonych osób przebywa w izolacji domowej. Jedna osoba jest hospitalizowana  w szpitalu zakaźnym w Chorzowie. To młody mężczyzna.

Co wiemy o pozostałej piątce pacjentów?

Jedną z zakażonych jest mieszkanka Bytomia w średnim wieku. Jej stan jest dobry. Zachorowała też kobieta, która wróciła z Kenii, gdzie prawdopodobnie się zaraziła.

Oprócz wyżej wspomnianych osób SARS-CoV-2 stwierdzono jeszcze u dwóch kobiet i mężczyzny. Wszyscy przebywają w izolacji domowej. Zarazili się wirusem prawdopodobnie od osób ze swojego otoczenia.

Przypomnijmy, że wczoraj, 18 marca odnotowano pierwsze przypadki zachorowań na COVID-19 wśród mieszkańców takich miast jak Ruda Śląska, Chorzów czy Bytom.

Czytaj więcej: Koronawirus na Śląsku. Gwałtowny wzrost zachorowań. Są cztery nowe przypadki

Katowice podczas kwarantanny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE