Koleje Śląskie łączą. Dosłownie. Kierowców, pasażerów komunikacji miejskiej i rowerzystów

i

Autor: mat. prasowe Koleje Śląskie łączą. Dosłownie. Kierowców, pasażerów komunikacji miejskiej i rowerzystów

Podróże

Koleje Śląskie łączą. Dosłownie. Kierowców, pasażerów komunikacji miejskiej i rowerzystów

2024-04-16 7:16 Materiał sponsorowany

Coraz więcej mieszkańców Śląska i Zagłębia zostawia swoje samochody przy centrach przesiadkowych i nic w tym dziwnego. Przecież nikt nie chce stać w korkach, które dają siwe znaki, zwłaszcza w godzinach szczytu. Nie zapominajmy o znalezieniu wolnego miejsca parkingowego, czyli czynności graniczącej z cudem. Jak możecie się słusznie domyślać, w dzisiejszym artykule skupimy się na korzyściach płynących z podróży „hybrydowych”.

Centrum przesiadkowe – jakie dają korzyści?

Naprawdę wiele, ale po kolei. Centra przesiadkowe buduje się na obrzeżach dużych miast, aby ułatwić mieszkańcom regionu swobodny dojazd do pracy czy szkoły. Nie od dziś wiadomo, że największe korki uliczne tworzą się nie na obrzeżach, a w ścisłym centrum danego miasta. Zwykle przy centrach przesiadkowych znajdują się parkingi Park & Ride na których można pozostawić bezpiecznie samochód, aby przesiąść się do pociągu Kolei Śląskich, czy też innego środka transportu.

Parkuj i jedź dalej Kolejami Śląskimi

Park & Ride to sieć parkingów, znajdujące się obok:

  • przystanków,
  • stacji kolejowych,
  • węzłów przesiadkowych,

z których regularnie korzystają pasażerowie komunikacji zbiorowej. Bez wątpienia parkingi Park & Ride to doskonałe rozwiązanie dla zmotoryzowanych mieszkańców regionu, którym dojazd do pracy nie będzie kojarzył się z długim staniem w ulicznych korkach. Wystarczy, aby zaparkowali samochód na parkingu, przesiedli się do pociągu, tramwaju lub autobusu i bez dodatkowych stresów dotarli do pracy, szkoły lub inne wybrane miejsce.

W trosce o naturalne środowisko

Bez wątpienia hybrydowa koncepcja podróżowania niesie za sobą wiele korzyści. Dobrym przykładem jest zmniejszenie emisji spalin (tj. w wyniku mniejszej ilości samochodów na drogach). Co więcej, transport publiczny staje się coraz bardziej ekologiczny. Na drogach pojawiają się elektryczne autobusy, a transport szynowy Kolei Śląskich jest jednym z najbardziej przyjaznych środowisku sposobów przemieszczania się.

Chwila dla siebie w podróży Kolejami Śląskimi

Pasażerowie, którzy przesiądą się z własnego samochodu do pociągu nie muszą już skupiać się na drodze. Co za tym idzie, w końcu mogą wygospodarować chwilę dla siebie, aby posłuchać muzyki, poczytać książki, rozwiązywać krzyżówki czy nawet uciąć drzemkę! Warto podkreślić, że hybrydowa forma podróżowania to również spora oszczędność dla ich kieszeni. Bilety są o wiele tańsze od benzyny!