Koleje Śląskie: ułatwienia dla podróżnych dzięki Google Maps

i

Autor: mat. prasowe Koleje Śląskie: ułatwienia dla podróżnych dzięki Google Maps

Podróże

Koleje Śląskie: ułatwienia dla podróżnych dzięki Google Maps

2024-04-12 13:32 Materiał sponsorowany

Pasażerowie Kolei Śląskich mają teraz łatwiejszy dostęp do informacji o trasach i czasach przyjazdów dzięki integracji z mapami Google. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu, podróżowanie pociągami staje się bardziej dostępne i komfortowe niż kiedykolwiek wcześniej.

Koleje Śląskie zwiększyły komfort podróżowania po województwie śląskim. Wszystko za sprawą Google Maps, dzięki którym pasażerowie mają łatwiejszy dostęp do informacji o trasach i przewidywanym czasie podróży. Jak to działa? 

Wykorzystanie technologii GPS

Cały system opiera się na technologii GPS (Global Positioning System), która umożliwia śledzenie pociągów w czasie rzeczywistym. Każdy skład kolejowy wyposażony jest w system informacji pasażerskiej, który nie tylko informuje o aktualnej lokalizacji i planowanej trasie, ale także podaje przewidywany czas przyjazdu na kolejne stacje.

Łatwy dostęp do informacji

Jakub Wosik, naczelnik działu komunikacji zastępczej w Kolejach Śląskich, podkreśla, że dzięki integracji z mapami Google, informacje stały się bardziej dostępne i użyteczne dla pasażerów. Teraz, korzystając z Google Maps, podróżni mogą łatwo znaleźć trasę swojej podróży oraz otrzymać kompletną informację na temat połączenia kolejowego.

Dążenie do innowacji

Koleje Śląskie nie boją się innowacji. Jak podkreśla Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich, wprowadzane rozwiązania nie tylko poprawiają komfort podróży, ale także pozycjonują firmę jako lidera w dziedzinie technologicznych innowacji w branży kolejowej.

Wiarygodność systemu GPS

Jednym z głównych atutów systemu opartego na GPS jest jego wysoka wiarygodność w porównaniu z tradycyjnymi aplikacjami kolejowymi. W przeciwieństwie do nich, które polegają na danych przekazywanych przez dyżurnych ruchu, system GPS śledzi faktyczną lokalizację pociągów w czasie rzeczywistym. Dzięki temu, informacje są bardziej precyzyjne i niezawodne, co przekłada się na lepszą jakość podróży dla pasażerów.

Integracja z mapami Google to kolejny krok Kolei Śląskich w kierunku poprawy komfortu podróży dla pasażerów. Dzięki temu nowoczesnemu rozwiązaniu, podróżowanie pociągami staje się jeszcze bardziej dostępne, wygodne i przewidywalne.