Pszczyna. Jechał pijany, w dodatku kompletnie skorodowanym mercedesem

i

Autor: slaska.policja.gov.p

Kryminalne

Kierowca pijany, mercedes w katastrofalnym stanie. Pszczyńscy policjanci zatrzymali 48-latka

2023-06-05 9:37

Jechał pijany, mercedesem bez dowodu rejestracyjnego, który został zatrzymany z uwagi na zły stan techniczny pojazdu. 48-letni kierowca został zatrzymany przez policjantów z Pszczyny.

Policjanci przecierali oczy ze zdumienia, widząc, w jak fatalnym stanie pojazdem jeździ zatrzymany przez nich 48-letni kierowca. Jak informują, nadzorując ruch na ulicy Batalionów Chłopskich w Pszczynie, zwrócili uwagę na mocno skorodowanego mercedesa, spod którego wyciekały płyny eksploatacyjne.

„Okazało się, że samochód jest niedopuszczony do ruchu. Pojazd od lipca ubiegłego roku miał zatrzymany dowód rejestracyjny z uwagi na brak ważnych badań technicznych" - czytamy na stronie policji.

Ponadto, przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna kierował, mając w organizmie ponad 1,8 promila.

Policjanci zatrzymali 48-latkowi prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat więzienia, zakaz kierowania pojazdami i co najmniej 5 tys. zł obowiązkowego świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. 

Mężczyzna jest zobowiązany także do zapłaty kary pieniężnej za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC i kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu.

Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE