Kibol GieKsy w więzieniu za pobicie Klaudiusza Sevkovicia, chorzowskiego radnego i gwiazdy "Big Brothera"

2022-11-22 19:41
Daniel D. pseudonim Romek w więzieniu za pobicie chorzowskiego radnego
Autor: Śląska Policja Daniel D. został prawomocnie skazany na 5 miesięcy pozbawienia wolności

Do pobicia doszło pięć lat temu w jednym z katowickich klubów. Klaudiusza Sevkovicia, chorzowskiego radnego i prezesa klubu piłki ręcznej Ruchu Chorzów, pobił kibol wrogiej drużyny. Sprawca w końcu trafił do więzienia.

O sprawie poinformowała "Gazeta Wyborcza". Klaudiusza Sevkovicia wielu Polaków kojarzyć może z programu "Big Brother". Wystąpił w 1. edycji show wraz z Piotrem "Gulczasem" Gulczyńskim. Duet podbił serca widzów, a przed Sevkoviciem posypały się oferty pracy w mediach. Jednak on postanowił wybrać inną karierę.

Klaudiusz Sevkovic od 15 lat działa jako chorzowski radny. Jest też prezesem klubu piłki ręcznej Ruchu Chorzów. I właśnie ta druga rola, którą pełni, była "powodem" tragicznych wydarzeń sprzed pięciu lat.

Winny pobicia odsiedzi 5 miesięcy

Do pobicia doszło 13 sierpnia 2017 roku w klubie w centrum Katowic. To tam bawili się kibice GieKSy. Jeden z nich rozpoznał Sevkovicia jako prezesa wrogiego klubu. Zaatakował go w lokalu, pobił do nieprzytomności.

Policji udało się namierzyć sprawcę dzięki nagraniom monitoringu z klubu. Okazało się, że to Daniel D. pseudonim "Romek" - członek komisji rewizyjnej Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964".

Jak podaje Wyborcza, Daniel D. za pobicie chorzowskiego radnego został skazany na 5 miesięcy pozbawienia wolności oraz zapłatę pokrzywdzonemu 3 tys. zł nawiązki. Wyrok jest prawomocny. Zanim jednak "Romek" trafił do więzienia minęło trochę czasu.

Najpierw Daniel D. miał odbyć karę w formie nadzoru elektronicznego, ale sąd uchylił mu pozwolenie. Później to sam sprawca unikał więzenia, wnioskując dwukrotnie o odroczenie kary ze względu na stan zdrowia. W końcu "Romek" za kratki trafił 12 października tego roku.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE