Węgiel potrzebny

i

Autor: Polska Grupa Górnicza

Trwa szturm na węgiel Polskiej Grupy Górniczej. Spółka zapowiada zmiany w sprzedaży surowca

2022-05-30 10:17

Chętnych na zakup węgla przybywa z każdym dniem. Po embargu na rosyjski surowiec, ludzie obawiają się, że w nowym sezonie grzewczym zabraknie węgla do opalania domów. Chętnych na zakup węgla w Polskiej Grupie Górniczej jest wielokrotnie więcej niż dostępnego węgla opałowego dla gospodarstw domowych. Spółka zapowiada zmiany , które ułatwią klientom dostęp do węgla.

Trwa szturm na węgiel Polskiej Grupy Górniczej- posłuchaj o szczegółach

Jak kupić węgiel w PGG

E-sklep Polskiej Grupy Górniczej cieszy się ogromny zainteresowaniem z powodu niskich cen węgla. Nic dziwnego, że nie łatwo go zdobyć mimo że kopalnie robią co mogą aby dostarczyć węgiel na rynek.

W najnowszym komunikacie PGG informuje , że cała dobowa produkcja węgla opałowego PGG S.A. dla gospodarstw domowych jest obecnie kierowana do sprzedaży w dostępnych kanałach dystrybucji:

- za pośrednictwem sklepu PGG, https://sklep.pgg.pl/ towar jest uzupełniany na półkę sklepową w dni robocze 10-11, 13-14, 18-19, sklep jest czynny 7 dni w tygodniu 24 h

- bezpośrednio na kopalniach, https://pgg.pl/strefa-klienta/sprzedaz-wegla/kopalnie-wegla-kamiennego

- za pośrednictwem autoryzowanych składów zlokalizowanych w Polsce, https://pgg.pl/strefa-klienta/sprzedaz-wegla/autoryzowani-sprzedawcy-wegla”.

Klienci rzucili się na węgiel sprzedawany przez PGG

Faktycznie w ostatnim czasie nie słabnie zainteresowanie zakupem węgla. – Obecnie nasz sklep internetowy sprzedaje 60 proc. dziennej produkcji i jest to 34 razy więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Od początku roku sklep obsłużył ponad 60 tys. klientów, do których skierowane zostało ponad 232 tys. ton węgla. Każdego dnia sklep sprzedaje ok. 6 tys. ton węgla opałowego w cenach producenta. Sklep działa poprawnie, wykonując każdego dnia ponad 1,5 tys. transakcji. - mówi nam Tomasz Głogowski, rzecznik PGG.

Hakerzy atakują sklep internetowy PGG

Zainteresowanie e-sklepem Polskiej Grupy Górniczej jest tak ogromne, że Spółka odnotowuje nielegalnego wejścia do sklepu internetowego, obejścia systemu. – Nasze służby bezpieczeństwa są w pełnej gotowości. Skutecznie reagują i gdy takie próby ominięcia systemu są udowodnienia, to kierujemy sprawę do odpowiednich służb, które zajmują się hakerami.

Spółka przypomina, że nie kupimy węgla z ich kopalń bez udokumentowania, że złożyliśmy deklarację do CEEB z informacją o zainstalowanym źródle ciepła i rodzaju spalanych paliw.

Firma honoruje potwierdzenie złożenia takiej deklaracji, które otrzymujemy bezpośrednio w gminie lub od zarządcy nieruchomości w której jest jasno stwierdzone, że właściciel lokalu ogrzewa mieszkanie węglem.

Nowy system sprzedaży węgla

Polska Grupa Górnicza zamierza usprawnić system handlu wydobywanym węglem. W tym celu 2 czerwca w siedzibie Spółki w Katowicach odbędzie się spotkanie z związkami górniczymi, którym bardzo nie podoba się obecny system sprzedaży węgla.

Nie wszystkie wydatki da się przewidzieć, zwłaszcza przy rosnących cenach. Ale na niektóre można się przygotować.

Jak to zrobić? Posłuchaj podcastu z poradami ekspertów!

Listen to "Jak przygotować swój budżet na nieregularne wydatki?" on Spreaker.