Katowice: Chory na koronawirusa chciał lecieć do Londynu na majówkę. Pilot nie wpuścił go na pokład

2021-04-29 8:38 Arkadiusz Nauka
Katowice: Chory na koronawirusa chciał lecieć do Londynu na majówkę. Pilot nie wpuścił go na pokład
Autor: Katowice Airport Zdjęcie poglądowe

Pewien 47-letni mężczyzna zachował się wyjątkowo nieodpowiedzialnie. Chciał lecieć do Londynu chociaż wiedział, że jest zakażony koronawirusem. Nie udało mu się tego faktu ukryć jednak przed strażą graniczną i mężczyzna nie został wpuszczony na pokład samolotu. To jednak nie jedyne konsekwencje jakie go czekają.

Do tego zdarzenia doszło w środę, 28 kwietnia o poranku. 47-letni mężczyzna stawił się do odprawy samolotu rejsowego lecącego do Londynu-Stansted (Wielka Brytania). W trakcie kontroli granicznej okazało się, że sanepid nałożył na niego obowiązek odbycia izolacji domowej w okresie od 21 do 30 kwietnia. Mimo ciążącego na nim obowiązku Polak świadomie złamał zasady przebywania w izolacji domowej. Mężczyzna doskonale wiedział, że ma koronawirusa, a jednak zdecydował się przyjechać na lotnisko.

- Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 400 złotych, a kapitan statku powietrznego nie zezwolił na zabranie go na pokład samolotu. Ponadto funkcjonariusze Straży Granicznej o zaistniałym fakcie poinformowali Państwową Inspekcję Sanitarną - informuje Szymon Mościcki ze straży granicznej w Pyrzowicach.

47-latek może mieć poważniejsze problemy jeśli sanepid zdecyduje się o nałożeniu na niego kary administracyjnej. Wtedy grzywna może być dużo wyższa.

Restauratorzy otworzą ogródki
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE