Karambol na autostradzie A4. Zderzyły się cztery samochody. Jeden stanął w płomieniach. Potężne utrudnienia

2021-02-18 11:47

Do bardzo poważnego wypadku doszło dzisiaj, 18 lutego przed godziną 10.00 na autostradzie A4 w Gliwicach. Na jezdni w kierunku Wrocławia doszło do zderzenia aż czterech samochodów. Jeden z pojazdów stanął w płomieniach. Na miejscu trwa akcja ratunkowa. Autostrada została zamknięta.

Wypadek na autostradzie A4 w Gliwicach

Do potężnego karambolu doszło na autostradzie A4 w Gliwicach w rejonie węzła Sośnica. W czwartek, 18 lutego przed godziną 10.00 na jezdni w stronę Wrocławia do zderzenia czterech samochodów. W zdarzeniu brał też udział samochód dostawczy, który stanął w płomieniach. Na miejscu są już służby, trwa akcja ratunkowa.

- Wstępne informacje mówią o tym, że cztery osoby zostały poszkodowane w tym wypadku. Ciężko na ten moment mówić jak poważne są to obrażenia - mówi nam podinspektor Marek Słomski z gliwickiej policji. - Na czas trwania akcji ratunkowej autostrada A4 w kierunku Wrocławia będzie zamknięta - dodaje podinsp. Słomski.

Utrudnienia potrwają co najmniej do godziny 13.00.

Jak doszło do tego wypadku?

Według informacji policjantów, samochód osobowy marki Opel uderzył w tył dostawczego volkswagena. Po chwili dołączył osobowy citroen. Siła uderzenia rozrzuciła ładunek z pojazdu dostawczego po pasach autostrady. Po chwili volkswagen zapalił się.

Ruch na autostradzie zamknięto, a objazd zorganizowano już na wysokości Rudy Śląskiej – z A4 na DW 925 (kierunek Paniówki), potem DK 44 do Gliwic i wjazd na A4 w stronę Wrocławia.

Ostatecznie do szpitala trafiła jedna osoba.

Sejm zmienia się w fortecę. Brakuje tylko fosy z aligatorami. Komentarz Adama Federa [WIDEO].

Potrafisz rozpoznać tablice rejestracyjne w woj.śląskim?

Pytanie 1 z 12
Kierowcy z Bytomia na tablicach rejestracyjnych mają litery:
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE