Już za chwilę z Katowic polecimy do kolejnego popularnego miasta w Azji

2023-01-11 14:57
Lotnisko w Katowicach
Autor: Piotr Adamczyk/PR KTW (Katowice Airport)

Katowice Airport będą pierwszym regionalnym lotniskiem w Polsce, z którego pasażerowie polecą do Stambułu. I drugim w Polsce, zaraz po warszawskim porcie im. Chopina.

Już 3 marca Turkish Airlines uruchomią połączenie z Katowic do Stambułu. Tym samym tureckie narodowe linie lotnicze staną się szóstym stałym przewoźnikiem na katowickim lotnisku. Aktualnie Katowice Airport obsługują rejsy Wizz Air, Ryanair, Polskich Linii Lotniczych LOT, Lufthansa i holenderskiego KLM. Poza tym z pyrzowickiego portu realizowane są loty czarterowe.

Katowice będą drugim miastem w Polsce, skąd do Stambułu będą latać samoloty tureckiej linii. Na ten moment Turkish Airlines oferują jedynie połączenie z Warszawy do Stambułu i Antalyi.

Loty z Katowic do Stambułu obsłuży samolot Airbus A320, który na swoim pokładzie pomieści 159 pasażerów. Z początku rejsy będą realizowane pięć razy w tygodniu: w poniedziałek, środę, czwartek, piątek i sobotę. A od 1 lipca turecka linia planuje wprowadzić codzienne loty do Stambułu. 

- To bardzo dobra wiadomość dla województwa śląskiego, nowa trasa ułatwi kontakty biznesowe i naukowe oraz pozytywnie wpłynie na rozwój ruchu turystycznego. Pasażerowie uzyskają także dostęp do siatki połączeń, którą Turkish Airlines oferuje ze swojego nowoczesnego lotniska w Stambule – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego S.A.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE