Autor: Jastrzębski Węgiel/Facebook Jastrzębski Węgiel przegrywa w finale siatkarskiej Ligi Mistrzów. Włoskie Trentino najlepsze w Europie

Siatkówka

Choć Jastrzębski Węgiel dzielnie walczył, to w finale siatkarskiej Ligi Mistrzów nawet seta nie wywalczył. Choć wynik na to nie wskazuje, Polacy łatwo skóry nie sprzedali, ale finał niestety przegrali z włoskim Trentino 3:0.

Porażka Jastrzębskiego Węgla w finale siatkarskiej Ligi Mistrzów

To miało być wielkie, siatkarskie święto, i obiektywnie patrząc, taki właśnie był finał siatkarskiej Ligi Mistrzów, w którym zmierzyły się Jastrzębski Węgiel i Trentino Volley. Przed meczem zespół z Polski miał ogromne nadzieje na zwycięstwo i przypieczętowanie pucharowego hat tricka, bowiem niedawno europejskie puchary zdobyły dwa inne zespoły z Polski.  27 lutego Projekt Warszawa sięgnął po Puchar Chellenge. 19 marca Asseco Resovia Rzeszów zdobyła Puchar CEV. Gdyby Jastrzębski Węgiel wygrał dzisiaj finał Ligi Mistrzów, wszystkie europejskie puchary trafiłyby do Polski.

Niestety, choć jastrzębianie dzielnie walczyli w finale rozgrywanym 5 maja w tureckiej Antalayi to nie wygrali nawet jednego seta. Pierwszy zakończył się zwycięstwem Włochów 25 - 20. W drugim Polacy byli troszkę bliżsi wygrania, ale Trentino ostatecznie pokazało, że jest tego dnia zdecydowanie w lepszej formie wygrywając 25 - 22. Trzeci set był tylko postawieniem kropki nad "i". Włosi wygrali 25 - 21 i tym samym puchar powędrował w ich ręce.