policja

i

Autor: pixabay

Jastrzębie-Zdrój: pijany agresor chciał się bić z policjantami. Grozi mu więzienie

O interwencję policjantów poprosiła matka 43-latka. Mężczyzna przyszedł do jej mieszkania kompletnie pijany i źle ją traktował. Gdy mundurowi dotarli na miejsce, zastali agresora leżącego na podłodze. Na ich widok wstał, zaczął przeklinać i stanął w gotowości do walki.

W miniony piątek (03.03) w południe jastrzębscy policjanci interweniowali w sprawie zakłócania miru domowego. Kobieta zgłosiła, że w jej mieszkaniu przebywa pijany syn, który źle ją traktuje.

Gdy mundurowi dotarli na miejsce, zastali mężczyznę leżącego na podłodze. W powietrzu unosiła się woń alkoholu. Na widok policjantów 43-latek zrobił się agresywny. Odmówił podania swoich danych i zaczął się wygrażać. Rzucał wulgaryzmami i obrażał funkcjonariuszy. Ci kilkukrotnie prosili go, by się uspokoił. Słowa nie podziałały: mężczyzna zacisnął pięści, przyjął postawę walki i zrobił krok w stronę interweniujących policjantów.

Reakcja mundurowych była natychmiastowa. Obezwładnili agresora i zakuli go w kajdanki. Tymczasem 43-latek kontynuował swoją wulgarną tyradę. Policjanci odprowadzili go do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty gróźb oraz znieważenia funkcjonariuszy. Za to grozi mu kara więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE