Hala Sośnica zmodernizowana

2021-01-26 15:15 JSK
Hala Sośnica zmodernizowana
Autor: MZUK Gliwice Hala Sośnica zmodernizowana

Ponad 8 mln złotych kosztowała modernizacja Hali Sośnica w Gliwicach. Zakres prac był ogromny ale dzięki temu obiekt jest bardziej funkcjonalny, wygodny i bezpieczny.

Zakończyła się kompleksowa modernizacja Hali Widowiskowo-Sportowej SOŚNICA w Gliwicach. Teraz jest nowocześnie i bezpiecznie. Koszt przeprowadzonej modernizacji to ponad 8 mln zł. Niemal 3,2 mln zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - informuje MZUK Gliwice. Zakres prac był szeroki. Obiekt został zmodernizowany pod kątem większego bezpieczeństwa i dostępności dla osób niepełnosprawnych.

- Wszystkie pomieszczenia zostały gruntownie odmienione, duża hala do rozgrywek piłki ręcznej i futsalu, średnia hala do rozgrywek takich jak koszykówka, siatkówka czy gimnastyka. Najmniejsza sala dedykowana jest głównie tenisowi stołowemuModernizacje przeszły także wszystkie pomieszczenia socjalne, przede wszystkim szatnie i natryski. Obiekt został też wyposażony w windę dla osób niepełnosprawnych - mówi Adam Neumann, prezydent Gliwic.

W trakcie prac zmienił się układ pomieszczeń. Wydzielono i przebudowano strefy pożarowe i klatki schodowe. Przebudowano pomieszczenia socjalne i zaplecze sportowe dla trenujących. Kompleksowo zmodernizowano instalacje: elektryczną, oświetleniową, sanitarną, wodno – kanalizacyjną, wentylacyjną, teletechniczną oraz oświetlającą poszczególne wyjścia ewakuacyjne. Wymieniono schody główne z żelbetowych na stalowe – zmodernizowano stolarkę okienną i drzwiową.We wszystkich obiektach zamontowano nową wentylację.