Gwałciciel z Katowic zatrzymany. Rzucił się na młodą kobietę

Zaledwie dwa dni zajęło policjantom z Katowic odszukanie i zatrzymanie mężczyzny, który zgwałcił młodą kobietę. Był brutalny. Groził jej nożem. Za swój czyn może spędzić w więzieniu 12 lat.

Gwałciciel z Katowic

Policjanci z Katowic zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zgwałcenie młodej kobiety. Mężczyzna, grożąc nożem, doprowadził do obcowania płciowego. Na wniosek prokuratury, sąd aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat więzienia.

Gwałt na osiedlu

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o zgwałcenie młodej kobiety. Mężczyzna szedł za pokrzywdzoną, kiedy ta wracała rano z nocnej zmiany do domu.

W klatce bloku grożąc jej nożem i pozbawieniem życia, doprowadził do obcowania płciowego. Po zdarzeniu zbiegł z miejsca przestępstwa.

Katowiccy policjanci natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia podjęli działania zmierzające do ustalenia tożsamości i zatrzymania sprawcy. Mężczyzna został zatrzymany kilka dni później w jednym z katowickich mieszkań, skąd trafił do policyjnego aresztu.

Gwałciciele w województwie śląskim są na wolności

Zobacz zdjęcia poszukiwanych przestępców seksualnych w galerii zdjęciowej

Gwałciciel z Katowic dostanie surowy wyrok

Mężczyzna, który zgwałcił kobietę będzie odpowiadał przed sądem z artykułu 197 kodeksu karnego. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice - Południe sąd aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat więzienia

Art. 197 kodeksu karnego

§ 1. Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

§ 2. Jeżeli sprawca, w sposób określony w § 1, doprowadza inną osobę do poddania się innej czynności seksualnej albo wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 3. Jeżeli sprawca dopuszcza się zgwałcenia:

wspólnie z inną osobą,wobec małoletniego poniżej lat 15,wobec wstępnego, zstępnego, przysposobionego, przysposabiającego, brata lub siostry, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.§ 4. Jeśli sprawca czynu określonego w § 1-3 działa ze szczególnym okrucieństwem, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5.

Podejrzany o próbę gwałtu i usiłowanie uprowadzenia 11-letniej dziewczynki już w rękach policji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE