GPS, detektor upadku. Osoby starsze w Sosnowcu otrzymają specjalne opaski bezpieczeństwa

2022-07-06 12:34
Opaski bezpieczeństwa dla osób starszych w Sosnowcu
Autor: pixabay Opaski bezpieczeństwa dla osób starszych w Sosnowcu

GPS, przycisk bezpieczeństwa SOS, możliwość kontaktu głosowego z konsultantem. Tak wyposażone opaski otrzyma ponad 400 osób po 65 roku w Sosnowcu.

Urządzenia wyposażone będą też w detektor upadku.

- Detektor upadku działa w ten sposób, że osoba która straci równowagę lub się przewróci mając opaskę na sobie wysyła sygnał do centrali monitorowania. Centrala łączy się wtedy głosowo przez opaskę z tym seniorem i sprawdza co się dzieje. Jeśli jest taka potrzeba wzywa służby ratunkowe - powiedziała nam Barbara Porębska z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu.

Miasto realizuje program "Korpus Wsparcia Seniorów na rok 2022". Jest on finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Na jego realizację gmina otrzymała środki w wysokości ponad 529 tysięcy złotych.

Grupa docelowa to seniorzy w wieku 65 lat i więcej, mieszkańcy Sosnowca, którzy mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkający z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.

Opaski posiadają:

- przycisk bezpieczeństwa

- sygnał SOS

- funkcję umożliwiającą komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami

- funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe (puls i saturacja)

- lokalizator GPS- detektor upadku

- możliwość ładowania indukcyjnego

Zgłoszenia uczestnictwa do Programu przyjmowane będą w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu ul. 3 Maja 33 do końca lipca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE