Górnik z Rybnika szczerze o sytuacji w kopalniach i proteście w Warszawie [ROZMOWA WIDEO]

2020-05-16 11:31
Górnik z Rybnika szczerze o sytuacji w kopalniach i proteście w Warszawie [ROZMOWA WIDEO]
Autor: pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne

Jestem górnikiem ze Śląska i wybieram się na pokojową manifestację do Warszawy 16 maja - mówi nam Arkadiusz, górnik z Rybnika. Dodaje, że górnictwem w Polsce zarządzają nieodpowiedzialni ludzie, a górnicy zwyczajnie boją się o swoje miejsca pracy. Zobaczcie naszą rozmowę.

Górnik z Rybnika szczerze o sytuacji w kopalniach

W górnictwie panuje patologia - mówi nam Arkadiusz, górnik z Rybnika, który chce zachować anonimowość. W szczerej rozmowie z reporterem Radia Eska Arkadiusz wyjaśnia dlaczego wybrał się w sobotę, 16 maja do Warszawy, jak obecnie wygląda sytuacja  w górnictwie i dlaczego jego zdaniem rząd sprowadza węgiel z zagranicy.

- Na górnictwo w tej chwili mamy nałożone 33 podatki. To już wiadomo dlaczego nasz węgiel jest tak drogi i niekonkurencyjny. Branża górnicza w Polsce nie jest w stanie przetrwać - uważa Arkadiusz. Dodaje, że jednym z postulatów górników jest restrukturyzacja zatrudnienia.

- Związki zawodowe powinny być poza kopalnią i działać poza tą przestrzenią. Związki patrzą tylko na swoje tyłki. My, górnicy już dawno przestaliśmy w nich wierzyć, dlatego postanowiliśmy działać na własną rękę - przyznaje nasz rozmówca.

Zobaczcie całą rozmowę WIDEO z górnikiem z Rybnika

Górnik ze Śląska szczerze o sytuacji w kopalniach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE