Kibice podczas meczu Górnik Zabrze - Legia Warszawa (01.04.2024)

Autor: PHOTO ART SERVICE

Górnik nie dowiózł. W meczu z Legią Warszawa gospodarze się poddali GALERIA

W poniedziałek 1 kwietnia na stadionie w Zabrzu Górnik zmierzył się z Legią Warszawa. W meczu 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy przyjezdni pokonali gospodarzy 3:1. Kibice śląskiej drużyny wyszli ze stadionu rozczarowani.

Mecz Górnik Zabrze - Legia Warszawa. Chłopcy z Roosevelta zawiedli

Spotkanie Górnika Zabrze z Legią Warszawa odbyło się w ramach 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Początek meczu był bardzo leniwy, a kibice po obu stronach stadionu nie bardzo mieli się czym ekscytować. Dopiero w okolicach 30 minuty zaczęło robić się ciekawie.

Przyjezdni piłkarze zaczęli grać agresywniej, a ich pobudka przełożyła się na wynik. Jeszcze przed przerwą Thomas Pekhart oddał celny strzał na bramkę Górnika i dzięki niemu Legia rozpoczęła drugą połowę z jednopunktową przewagą.

Perspektywa przegranej podziałała na gospodarzy, którzy wrócili na murawę z nową mocą. Górnik zacięcie parł na połowę przeciwnika, co w końcu popłaciło. W 62. minucie Lawrence Ennali wykorzystał swoją szansę w rzucie karnym, zapewniając Górnikowi remis.

Niestety dla drużyny z Roosevelta, taka sytuacja nie potrwała długo. Wyraźnie rozdrażniona Legia oddała Górnikowi pięknym za nadobne. Już w 68. minucie gola strzelił Bartosz Kapustka, a niecałe dziesięć minut później celny strzał oddał Josue Pesqueira. Dwubramkowa przewaga dla Legii została zachowana już do końca meczu. Mecz zakończył się zwycięstwem Legii Warszawa 3:1 dla Górnika Zabrze.

Zobacz zdjęcia z meczu Górnik Zabrze - Legia Warszawa (01.04.2024):

Kibice Górnika Zabrze wrócili do domów rozczarowani

Dominację Legii na boisku niezbyt dobrze przyjęli kibice Górnika. Na trybunach zasiadło kilkaset osób, gotowych dopingować swoją drużynę. Przyszli szalikowcy, rodziny z dziećmi, starsi i młodzi.

Niestety, nie bardzo było czemu dopingować. Piłkarze Górnika wydawali się zrezygnowani, a końcem drugiej połowy wyglądało, jakby całkowicie się poddali. To nie przeszło uwadze fanów, którzy okrzykami i gwizdami dali upust swojemu niezadowoleniu. Mimo wszystko starali się wspierać ukochaną drużynę, wznosząc nad trybuny niebiesko-czerwone szaliki. W końcu ze "swoimi" należy być nawet, gry przegrywają.