Górnicy też będą protestować. Zapowiedzieli, że jadą z rolnikami do Warszawy

i

Autor: arc. Eska/Dagmara Kendzior

Wiadomości

Górnicy też będą protestować. Zapowiedzieli, że jadą z rolnikami do Warszawy

Górnicy ze związku zawodowego "Sierpień 80" będą razem z rolnikami strajkować w przyszłym tygodniu w Warszawie. Taką informację przekazał "Onet".

Górnicy też będą protestować w Warszawie. Będą wspierać rolników

27 lutego rolnicy zapowiedzieli "marsz gwiaździsty na Warszawę". W stolicy mają strajkować rolnicy z całego kraju. Przypomnijmy, że sprzeciwiają się oni wprowadzeniu "Zielonego Ładu". Twierdzą, że polityka Brukseli utrudnia im prowadzenie gospodarstw. Protestują m.in. przeciwko niekontrolowanemu napływowi żywności z Ukrainy.

"Onet" poinformował także, że do rolników mają dołączyć również górnicy. – Na razie mamy wynajęte trzy albo cztery autokary, ale bardzo dużo osób wybiera się prywatnymi autami i busami – mówi, w rozmowie z portalem, Bogusław Ziętek, przewodniczący związku zawodowego "Sierpień 80".

Dodajmy, że związkowcy z "Sierpnia 80" już 20 lutego, wspólnie z rolnikami, blokowali drogi w województwie śląskim. – Zielony Ład to także przyspieszenie likwidacji kopalń i problemy dla Śląska. To nasz święty obowiązek, by być na protestach razem z rolnikami – dodaje Ziętek w rozmowie dla "Onetu". 

Marsz w Warszawie ma rozpocząć się przed Pałacem Kultury. Później protestujący wyruszą w kierunku Sejmu, a następnie udadzą się pod Kancelarię Premiera.